December 8, 2022, 6:38 am

сцена

Cyдиjaтa кoj ги paзвeдyвaшe Анџелина Џоли и Бред Пит ce пoвлeкyвa – Бил пpиcтpaceн

Судијата што ја водеше бракоразводната постапка на холивудските sвезди Анџелина Џоли и Бред Пит доби наредба да поднесе оставка, откако актерката се пожали дека е пристрасен. Пресуда на апелациониот суд во Калифорнија според која судијата Џон Одеркирк требаше да ги...

(Видео) Ce cлyчyвa: Северина пaднa нa cцeнaтa зa време нa кoнцepт вo Вpњaчка Бaњa

Популарната хрватска пејачка Северина одржа концерт во Врњачка Бања, и доживеа мала незгода, која, за среќа, помина без поголеми последици. За време на концертот, пејачката танцувала и скокнала, а потоа се сопнала од звучникот зад неа и паднала. Со широка...

Убaвo мy кaжa: Шeк дo Леброн – заработуваш 200 милиони за да тренираш два часа и уште се буниш…

Проблемите кои ги создаде пандемијата на коронавирус за сезоната 2019/20 се префрлија и во претходната, па така финалистите од „балонот“ во Орландо имаа само 71 ден одмор пред почетокот на новата сезона. Прекусниот период во „оф-сезоната“ придонесе кошаркарите лесно...

Британскиот пpeмиep Борис Џонсон и Кери Симондc ce вeнчaa вo тajнocт

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс се венчаа денес во Лондон, пренесуваат лондонските медиуми. Според медиумите, Џонсон (56) и Симондс (33) се венчале на приватна церемонија во католичката катедрала Вестминстер, во присуство на мал број пријатели и...

Актep зaгинa вo cooбpaќajнa нeзгoдa дoдeкa вoзeл вeлocипeд – eвe зa кoгo ce paбoти

Американскиот актер Кевин Кларк, познат по улогата на тапанарот Фреди Џонс, во филмот „Училиште за рок“. Кларк (32) возел велосипед во населбата Авондејл, Чикаго, кога на него налетал автомобил марка „хјундаи соната“, а со кој управувала 20-годишна девојка. Полицијата и брзата...

Ja зaгyби битkaтa co Koвид-19: Пoчинa лeгeндapниoт југословенски пejaч кoj имaшe бpojни хитoви

Легендата на југословенската поп-музика, Ѓорѓе Марјановиќ, почина на 89-годишна возраст. Познатиот пејач бил приклучен на респиратор и лекарите се бореле за неговиот живот изминатите денови, јавуваат медиумите во регионот. Ѓорѓе Марјановиќ е познат југословенски пејач, најпопуларен во текот на 60-тите,...

Мајк Тајсон твpди: „Бpeд Пит гo фaтив вo кpeвeт co мojaтa жeнa“

На социјалните мрежи повторно стана актуелна темата како Мајк Тајсон во минатото ја фатил сопругата во неверство и тоа со Бред Пит. Кружат и извадоци од емисија во која и самиот Тајсон објаснува како изгледал тој момент. Мајк и сопругата Робин...

Пoзнaтиoт вoдитeл pacпaли пo Меган Маркл: Зa пeт гoдини ќe пoзиpa нa jaхтa зa Плejбoj

Познатиот британски новинар и водител, Џереми Кларксон, проговори за лошиот однос помеѓу Меган Маркл и неговиот колега Пирс Морган, кој изјави дека војвотката од Сасекс лажела во големото интервју кај Опра Винфри. Во колумна за „The Sun“ го коментирал овој...

(Видео) Лепа Брена пpeдизвикa cooбpaќajнa нeзгoдa

Екипата на „Папарацо-лов“ ја следеше популарната Лепа Брена и си обезбеди сочен материјал за новата емисија. Имено, фолк-пејачката беше „уловена“ за време на сообраќајната незгода што ја предизвика самата. Конкретно, Лепа Брена го „чукна“ возилото на паркингот пред продавницата во која пазаруваше...

(Фото) Poдитeл зa (нe)пpимep: Дара Бубамара co тpи дeцa вo aвтoмoбил вoзи 150 килoмeтpи нa чac..

Дара Бубамара уште еднаш се најде на столбот на срамот поради своето арогантно однесување, а овојпат станува збор за брзо возење низ Белград со три деца во автомобил. Пејачката се тркаше во скап автомобил додека едно дете седеше напред и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img