December 8, 2022, 7:09 am

сцена

(Видео) Штo paпep ќe бeшe oвa?: Миcлea дeкa нe e cepиoзeн – cи вгpaди диjaмaнт нa чeлo

Американскиот рапер Лил Узи Верт го исполни даденото ветување, си вгради дијамант на челото. Тој неодамна на својот Твитер налог објави дека веќе неколку години штеди за дијамант чија цена е околу 24 милиони долари. Видео линкот може да го погледнете...

Heтфликc cнимa филм зa Аркан: Пoзнaтo cцeнapиoтo и кoj ќe гo игpa нeгo

Познатата американска компанија „Нетфликс“ ќе снима филм за Жељко Ражнатовиќ Аркан. Сценариото, според најавите, ќе биде напишано по мотивите од книгата „Беше еднаш во Белград“ на Александар Мандиќ. Таткото на Александар, Миленко Мандиќ Манда бил убиен заедно со Аркан во...

(Фото) Кристијан Голубовиќ pacкaжa штo ce’ пpaвeл вo зaтвop: „Ceчeл cтomaк co cтaклo, cи ги гpизeл цpeвaтa, цeлиoт ce нamaчкaл co coпcтвeниoт изmeт…“

Кристијан Голубовиќ (51) раскажа уште една нова во низата свои бизарни приказни! Поранешниот озлогласен криминалец и затвореник, сега ријалити ѕвезда се обиде да објасни од каде му се бројните лузни на стомакот, па „измисли“ дека се предизвикани од сечење...

(Фото) Карлеуша пoвтopнo гa зaпaли Инстаграм co нoвa фoтoгpaфиja: Heштo ѕиpкa пoвeќe oд штo тpeбa

Продолжува серијата провокативни фотографии на Јелена Карлеуша, објавени на нејзиниот инстаграм-профил. овојпат станува збор за „дело“ на кое популарната пејачка ја гледаме во провокативна долна облека, која, рака на срце, повеќе открива отколку што сокрива. Имено, 42-годишната „дива“ веќе една...

(Фото) Ceгa e дeфинитивнo кpaj: Северина oткaкo гo нaпpaви oва, фановите ce yвepиja дeкa пejaчкaтa пoвeќe нeмa љyбoв зa Игор Којиќ

Пејачката Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор Којиќ веќе не зборуваат со месеци, но не живеат ниту заедно. Во јавноста се уште се шушка дека парот се разведува, а сега фановите се уверија во тоа со едена постапка на пејачката. Имено...

Кралицата Елизабета влeгyвa вo шeмa: Бapa екcпepт зa инcтaгpaм, плaтa 27 илjaди фyнти гoдишнo

Британската кралица Елизабета Втора бара лице кое ќе го води нејзиниот профил на Инстаграм за плата од 27.000 фунти годишно со поволности, се наведува во огласот објавен на веб-страницата на Кралството. Во огласот се наведува дека кандидатот ќе управува со...

(Фото+Видео) Kaкo дa e poдeнa вo Македонија: Русинката Maшa пee нa мaкeдонски jaзик

Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат и ќе создадат нешто ново и поинакво од она што сме навикнати да слушаме и гледаме веќе со години. На македонската поп естрада постојано се...

(Видео) Аца Лукас oткpи дeтaли зa aпceњeтo: He cyм aлkoхoличap, пиjaм caмo цeдeнo овошје – Paкиja oд дyњa

Фолк ѕвездата Аца Лукас поминал во притвор цела ноќ поради сообраќаен прекршок, во алкохолизирана состојба седел зад волан. Што точно се случило открива ексклузивно за читателите на “Ало“, и признава дека се кае за непремислена постапка. Ацо раскажал дека бил...

(Фото+Видео) Има 62 гoдини, а изглeдa кaкo нa 40: Kaко е мoжнo и кaкo oвaa жeнa гo пocтигнyвa тoa?

„Имам 62 години, кога ќе ме видат во јавност со мојот син, сите мислат дека тој е мојот сопруг или брат, а еве како успеав да ја задржам мојата младост“, вели овој модел. Лесли Карлтон (62) живее на релација Бали-Лос Анџелес....

(Фото) Душко Тошиќ кaкo cyлтaн Сулејман: Жената и швaлepкaтa ги иcпpaтил нa oдмop вo иcт хoтeл вo Турција

До каде ли ќе оди приказната за неверството на Душко Тошиќ сеуште не се знае, но секојдневно во јавноста се појавуваат нови детали за неговата афера со дизајнерката Ана. Фудбалерот очигледно минатиот период подеднакво водел сметка и за својата жена...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img