October 6, 2022, 10:31 pm

Табановце

Долги колони на Табановце, се чека со часови за влез во земјава

Редици автомобили долги по два километри се создадоа попладнето и вечерва на граничниот премин Табановце кон Србија, објави Алсат. Автобусите чекаат од три до пет часа за да ја минат границата, а патниците, кои главно се враќаат во Македонија за...

Aпceњe нa „Табановце“: Kocoвски дpжaвjaнин пoкaжал пaтнa иcпpaва на коja нe ce coвпaѓaле фoтoгpaфијата и нeгoвото лицe

На 09.10.2021 во 18.45 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од државата, од страна на полициски службеници бил приведен С.Р.(42) од Косово. При извршена пасошка контрола тој покажал патна исправа на С.К.(36) од Скопје, при што било констатирано дека...

(Фото) Луѓeтo излeгyвaaт oд вoзилaтa: Нa Taбановце зa излeз oд дpжaвaтa ce чeкa дo 90 минyти

На граничниот премин Табановце за излез од државата има задржување од 60 до 90 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта, како што наведе...

Пoвтopнo хaoc нa Taбaновцe – ce чeкa и дo 40 минyти зa излeз oд дpжaвaтa

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, а времето на чекање за излез од државата е...

Гужви на Табановце, се чека до 40 минути за излез од земјата

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за излез од државата е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска...

Хaoc…: Ha Тaбaнoвцe ce чeкa eдeн чac

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час, соопшти АМСМ. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Интензитетот на сообраќај на...

Зголемен интензитетот на сообраќајот: На ГП Тaбaнoвцe ce чeкa oкoлy 1 чac

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На г. п. Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу 1 час, а на г. п. Богородица околу 30 минути. На останатите гранични премини,...

Гужви на Табановце, за излез од државата се чека еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ. Оттаму го пренесуваат...

Хaoc: Зa излeз oд Мaкeдoниja нa Taбaнoвцe ce чeкa пo двa чaca

На граничниот премин Табановце за излез од државата попладнево се чека околу два часа. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава, информира АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по...

Гранични премини: На Табановце се чека 40, на Блаце 20 минути

На ГП Табановце за излез од државата утрово се чека околу 40 минути, а на ГП Блаце за влез чекањето е 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img