December 6, 2022, 12:22 pm

таеквондо

Кpвничkи прeтeпaн: Евe кaко го прeчeкаа ирcкиoт oлимпиец

Ирскиот таеквондо борец Џек Вули, кој ја претставуваше својата земја на Олимписките игри во Токио, бил хоспитализиран откако бил претепан во Даблин. Вули бил со свои пријатели, кога непознати лица го нападнале. На теквондистот морало да му бие шиено лицето...

(Видео)Олимпиецот им се обрати на Македонците: Се гледаме утре на плоштад

Дочекот на Дејан Георгиевски, кој што вчера освои сребрен медал во таеквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот. Самиот Георгиевски ги повика граѓаните на заедничка прослава на најголемиот успех на независна Македонија на Олимписките игри. „Благодарам...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img