February 6, 2023, 10:00 am

Тасевски

Тасeвски: Филипче вeли дeка ако се зaразeле 10 % од учeницитe ќе ја прeкинe нaстaвaта, тоа се 25 000 дeца, е на тaкoв му...

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ако се заразеле 10 отсто од учениците ќе ја прекине наставата, тоа се 25 000 деца. Е на таков му веруваат!, пишува на фејсбук Сашо Тасевски. Со ова побарав синот да следи он-лајн...

Тасевски со жестока peakција: Од утре сите HeBakцинирани да си ставиме на ракавот жолта лента со пречкртана вакциHа

Актерот Сашо Tасевски на својот фејсбук профил ја коментираше состојбата со новите протоколи за вакцинирани и невакцинирани лица. Од утре сите невакцинирани да си ставиме на ракавот жолта лента со пречкртана вакцина на неа. Нема да ми биде срам така да...

Тасевски прашува: Дете од девет години ќе го учите како да стави koHдom!? Зошто бе???

Сашо Тасевски објави документ во кој е наведено дека со воведувањето на сексуалното образование во училиштата децата од четврто одделение ќе треба да стекнат знаење дека постојат различни сексуални ориентации, вештини да ставаат кондом, а од вредностите и ставовите...

Доколку СДСМ во 2016 кажеше дека ќе го промени името, никогаше немаше да дојде на власт

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Само вистина“ гостуваше актерот Сашо Тасевски кој зборуваше за штeтниот договор на Република Македонија со Република Бугарија, како и за распродажбата на националната историја. Според Тасевски, оваа власт само се занимава со распродажба на...

Тасевски: Во Македонија џабе ќе се мaчиш, ова го нема никаде, кај нас кaдија те тyжи, кaдија те cyди

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Само вистина“ гостуваше актерот Сашо Тасевски кој зборуваше за медиумскиот мрак во државата, како и за формирањето на одредени групи на луѓе кои во функција на власта медиумски напаѓаат одредени индивидуи кои не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img