February 6, 2023, 4:08 am

ТАТКО

(Видео) Не бираш кога си гладен: Ако мама не е тука, да пробаме со тато

Социјалната мрежа ТикТок за кратко време стана една од најпосетуваните и најистакнатите платформи на интернет. Секој кој има нешто интересно да кажи или направи на таа апликација секогаш е добредојден. Куварите објавуваат видеа од подготовки на храна, некои ги објавуваат...

(Видео) Бeбeтo кое го пpeфрлувaaт прeку бoдликaвa жицa е пoвтoрнo со тaткoто

Бебето од видеото, кое го снимил активистот за човекови права Омар Хајдари на меѓународниот аеродром во Кабул, и кое го обиколи светот, повторно е со својот татко, објавија американските маринци. Бебето, како што може да се види на видеото, е...

Дpaмa вo Kapпoш: Дeвojкa билa физички нaпaднaтa oд нejзиниoт тaткo

Во текот на вчерашниот ден, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека по претходна расправија била физички нападната од нејзиниот татко. На 28.05.2021 во 01.30 часот во СВР Скопје, 23-годишна девојка од Скопје пријавила дека во двор на семејна куќа на...

Хopop вo Словенија: Син co noж ja y6ил мајка cи нa cпиeњe, a татко cи гo paнил

Словенија и регионот се шокирани од случајот на семејно насилство во кој 36-годишен зависник уби 56-годишна мајка со нож додека спиела и си го ранил 60-годишен татко во неделата. Злосторството се случило во неделата во раните утрински часови во населбата...

Татко и син од Кавадарци o6винeти зa oдглeдyвaњe 65 cтeблa Kaнaбиc Caтивa

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинение против таткото и синот, на возраст од 56 и 33 години, осомничени за огледување марихуана во викенд куќа во Јаворица. „Во планински предел кај место викано Јаворица во близина на викенд куќа во сопственост...

Татко и син oд Ченто co мeceци пpoдaвaлe kokaин co пoтeклo oд Јужна Америка

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал поднесе обвинение против двајца жители на скопската населба Ченто. Обвинетите, татко (49) и син (22), се товарат дека сториле кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги. Обвинетите, во...

Heнopмaлeн: Татко ceкcyaлнo гo злocтaвyвaл cвojoт 5-гoдишeн cин

Марко К. од Сремска Митровица е осомничен за сексуално злоставување на неговиот петгодишен син. Случајот бил пријавен кај надлежните од лекар кога таткото го донел својот син, кој забележал траги од крв во областа на анусот. Исто така бил информиран...

Тpaopнo cвeдoштвo нa coпpyгa, мajкa и тpyдницa од Скопје: Таткото на нејзините дeцa e тeшкo 6oлeн, а пpинyдeн дa ce вpaти на paбoтa

Мајка, сопруга и трудница од Скопје плачејќи од мака ја контактираше редакцијата на КУРИР. Поради негрижа од страна на владата, нејзиното семејство живее во страв и неизвесност. Нејзиното писмо во кое ги раскажува сите детали, КУРИР го пренесува во целост: Со...

КРВАВ ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Син до смрт го избодел таткото, мајката вриштела

Крвава семејна драма се случувала синоќа на улицата „Чедомир Кантарџиев“ во Скопје, кога син со остар предмет до смрт го избодел својот татко. Од полицијата информираат дека случајот кај нив е пријавен во 22 часот и 15 минути од страна...

МИЛОШОСКИ: Кукавички поставена бомба во куќата на мојот татко, со цел да ги убие или рани моите родители

После избориве, криминално-политичкото подземје кое се инспирира од “бомбите на мадатарот за Живот”, почна да поставува вистински бомби со закани по живот кон неистомислениците!,  напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. • Вчера вечер во с. Ижиште,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img