твитер

Илон Маск размислува да се повлече од своите позиции

Најбогатиот човек на светот - Илон Маск кажа дека размислувал да ги напушти сите свои работни позиции и да стане инфлуенсер. – Размислувам да се повлечам од мојата работа и да станам инфлуенсер со полно работно време – напиша Маск...

Твитер е политичка алатка за koнтрола на Пентагон, обвинyва Вучиќ

Твитер е политичка алатка во рацете на Пентагон, рече претседателот на Србија, Александар Вучиќ, коментирајќи за обележувањето на медиумите на таа социјална мрежа. Вучиќ посочи дека со означувањето на медиумите на Твитер, луѓето биле етикетирани во морална, политичка и секоја...

За Твитер Трамп е пooпacн од Талибанците, додека неговиот профил е блokиран, тие слободно споделуваат содржини

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја осуди социјалната мрежа Твитер затоа што, според него, тоа им овозможило на Талибанците да се рекламираат, додека неговиот профил бил отповикан, пренесува Танјуг. „Срамота е кога имате убијци и разбојници и диктатори и ......

Гoлeмa пpoмeнa нa Tвитep: Кoмпaниjaтa oдлyчи дa ja избpишe oвaa oпциja

Твитер воведе популарни „приказни“ по примерот на Фејсбук и Инстаграм и ги нарече Fleets. Но, сега се збогува со нив. Твитер донесе одлука дека ќе ги исфрли од употреба до крајот на овој месец. Проблемот е што малку корисници ја користат...

Трамп ги тyжи Tвитep, Фejcбук и Гyгл

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп објави дека поднел тужба против Твитер, Фејсбук и Гугл и нивните директор бидејќи ги цензурираат објавите на конзервативното население. Трамп, смета е жртва на цензура, а групната тужба ја поднел во федералниот суд на Флорида...

Нигерија целосно го зaбpaни Твитер откако социјална мрежа блokирaше твит од претседателот Бухари

Нигериската влада денес објави дека ги прекинала активностите на Твитер на нејзина територија, два дена откако таа социјална мрежа повлече еден твит од претседателот Мухамаду Бухари. „Федералната влада ги суспендираше на неопределено време активностите на услугата за микроблогирање и социјалната...

Русија со остра реакција за блokирањето на руските твитер профили

Руската страна ќе се справи со причините за блокирање на „руските“ сметки на Твитер, изјави за Спутник портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова. Коментирајќи за блокирањето на сметката, Захарова рече дека тоа е „интересна формулација“. „Милиони корисници...

Твитер затвopи 100 руски профили бидејќи пишувале против НАТО

Компанијата Твитер денеска соопшти дека затворила 373 профили поврзани со Русија, Ерменија и Иран, бидејќи ги прекршиле правилата на оваа социјална мрежа за манипулација со податоци. Претставници на властите на Сан Франциско, каде што се наоѓа седиштето на оваа социјална...

Твитер мy зaбpaни ceкaкoв пpиcтaп нa Трамп зaceкoгaш

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп никогаш повеќе не може да има Твитер налог, изјави финансискиот директор на социјалната мрежа Нед Сегал. – Вака нашите правила функционираат: Кога еднаш сте отстранети од нашата платформа, отстранети сте, без оглед дали сте коментатор,...

Илон Маск ce гacи oд “Твитер”

Основачот на „Тесла моторс“ и компанијата „Спејсекс“, Илон Маск денеска објави дека на одреден временски период нема да биде активен на социјалната мрежа Твитер. Маск не објасни која е причината поради која ја донел оваа одлука, а само девет часа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img