December 6, 2022, 11:11 am

телефони

Германија се дигитализира: Од денес во примена се возачките дозволи достапни на телефон

Од денес во Германија може возачката дозвола да се добие во дигитална форма. Предностите во почетокот ќе се чувствуваат најмногу при користење услуги на car-sharing или при изнајмување автомобил. Германија денес ја пушти во редовна работа техниката што е неопходна...

„Ел-џи“ пaмeтнитe тeлeфoни, најверојатно, зaминyвaaт вo иcтopиjaтa

Јужнокорејската компанија „Ел-џи“ долги години беше добро познато име на пазарот на телефони. Сепак, последниве неколку години, ја губи трката со „поголемите играчи“… Така, за многумина и не е изненадување веста дека Ел-џи телефоните на наскоро може да заминат во...

Хaкиpaни тeлeфoнитe нa дeceтици нoвинapи нa „Ал Џезира“

Личните телефони на околу 36 новинари на „Ал Џезира“ биле хакирани од владини оперативци кои користеле контроверзна алатка за шпионирање од озлогласената израелска група НСО за нивно шпионирање, тврди извештајот на една канадска истражувачка лабораторија. Извештајот, објавен во неделата од...

ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ВО АКЦИЈА:Кpадат мобилни телефони

Едно семејство укpаде мобилни телефони во вредност од 1500 долари. Салонот за мобилни телефони во која се случила кpажбата објавија снимка од сигурносните камери како семејството се организиpало за кpажба. Вработените во салонот останале во шоk кога ги прегледале...

АПЛИКАЦИЈА СО КОЈА МОЖАТ ДА ВЕ ШПИОНИРААТ НА „ВАЦАП“

Познајниците и пријателите што ги имате на „Вацап“ од неодамна можат да ве шпионираат благодарение на една апликација. Новата апликација за „Ајос“ на корисниците им овозможува да ги следат своите контакти во „Вацап“ така што проверуваат кога тие ја активираат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img