тензии

Тензии во БиХ: Изетбеговиќ ги повика НАТО да интервенираат

Заменик-претседателот на Домот на народите на Парламентарното собрание на БиХ и претседател на СДА, Бакир Изетбеговиќ рече дека заклучоците на Народното собрание на Република Српска за трансфер на надлежностите од БиХ на РС се антидејтонски активности и меѓународната заедница...

Либан лaнcиpaшe paкeти, Изpaeл oдгoвopи нa нaпaдoт – тeнзии нa Блиcкиoт исток

Либан лансираше ракети, a Израел одговори на нападот.  Две ракети лансирани од Либан рано утринава го алармираа северен Израел. Една од ракетите била соборена со противвоздушна одбрана, а втората паднала во ненаселено место. Израелската војска одговорила на нападот со артилериски оган, пренесува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img