тетово

3aпленети околу 5000 парчиња пиротехника на плоштадот во Тетово

Тетовски полицајци денеска на градскиот плоштад приведоа 25 годишник кај кого се најдени 5000 парчиња пиротехника, поради сомнение за нелегална трговија. -Во 16.30 часот од страна на полициски службеници од Тетово при преземање мерки по план за откривање на лица...

Што се случува во Тетово? – десет возила оштетени за период од три часа на две улици

Тетовската полиција вчера за три часа добила дури десет пријави за оштетени возила на две фрекфрентни сообраќајници. Сите возила биле паркирани и претежно биле оштетени кај ретровизорите. -Во периодот од 10 часот и 40 минути до 13 часот и 15...

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Во одредени делови од градот граѓаните наместо со шест часа рестрикции се соочуваат со речиси целосен прекин во водоснабдувањето. Такви проблеми се јавуваат во повеќе делови на градот, а пред се кај становите што се на повисоките катови во...

Во Тетово шест часовни рестрикции во водоснабдувањето поради нов дефект на новиот водоснабдителен систем

Јавното комунално претријатие „Тетово“ од ноќеска ќе воведе шест часовни рестрикции во водоснабдувањето во градот. Образложението е дека има повторно дефект на новиот водоснабдителен систем кој носи вода од месноста Лешница. – Поради сериозен дефект на Ф-500 на линијата -Лешница,...

Откриени 11 нeиcправни автобуси и комбиња во тетовско, веднаш се иcклучени од сообраќај

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (16 декември) од 12 до 16 часот спроведоа акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем број автобуси и комбиња. При контролата биле откриени и законски санкционирани 11 технички...

Уште десет технички нeисправни автобуси и комбиња откриени во Тетово

Полициски службеници на СВР Тетово денеска од 8 до 13 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем број автобуси и комбиња. При контролата биле откриени и законски санкционирани 10 технички неисправни возила (ТЕ-5...

Од денеска во Тетово вакцинација против Ковид-19 само во Здравствениот дом

Од денеска вакцинацијата против Ковид 19 ќе се одвива само во Здравствен дом Тетово, додека пунктот во Центарот за култура веќе нема да работи, информираат од јавната здравствена установа Здравствен дом Тетово. Фоајето на Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“...

После два месеци – нови искази: Повеќе од 10 луѓе проговореа за страшната несреќа во модуларната болница во Тетово

Преходната недела, повеќе од 10 лица своеволно се јавиле во тетовското обвинителство за да дадат исказ во однос на тоа што точно се случило вечерта во Тетово, кога избувна пожар во модуларната болница, пренесува „Алсат“. Оваа информација, била потврдена од...

За само eдeн мeceц…: Bo Тетово вo октомври peгистрирани вкупно 1212 сooбpaќajни пpeкpшoци

Тетовската полиција во текот на минатиот месец, октомври, бележи дека имало вкупно 1212 различни видови сообраќајни прекршоци или дваесетина повеќе во споредба со истиот период лани. Сите откриени прекршоци се законски санкционирани. – Во октомвриските контролни активности, а поради констатирани прекршоци,...

Жена од Тетово се oбидeла дa глaca пpикажувајќи фотографијa од пacoшот на мoбилниoт тeлeфoн

Во 09.15 часот во СВР Тетово, заменик претседателка на гласачко место бр.1972 во основно училиште „Братство Миѓени“ во Тетово пријавила дека С.Д. сакала да го оствари своето право на глас без приложување на соодветен документ за идентификација, односно се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img