October 6, 2022, 2:12 am

тетово

Ceмejнa дpaмa вo Тетово: Мајка гo пpиjaвилa cинoт вo пoлициja – им ce зakaнyвaл нa poдитeлитe и coпpyгaтa

Вчеравечер во околу 22 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 41-годишниот Ф.И. од Тетово, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски. Ф.И. десетина минути пред тоа бил пријавен од неговата мајка дека се...

Илeгaлнo влeгoл вo Македонија: Косовски дpжaвjaнин yaпceн вo Тетово

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 23:00 часот, во Блок 82 во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го привеле косовскиот државјанин, 33-годишниот К.Х. кој илегално влегол во Република Македонија и непријавено престојувал на подрачјето. Тој бил задржан...

Не ce пpидpжyвaл cпopeд мepкитe: Coпcтвeник нa pecтopaн вo Тетово и 14 дeвoјки пpивeдeни

Министерството за внатрешни работи информираше дека од страна на полициски службеници од СВР Тетово, вчера при контрола на угостителски објект на ул.„Браќа Миладинови“ во 22:30 часот, сопственост на 52-годишниот З.А. од Тетово, било констатирано дека објектот работи и во...

(Видео) Карапетров од Тетово: Доста е со распродажба и пoнижување на Македонија, Заев оди си

Помина границата на срамот, многу боли се ова што го прави квинслингот Заев и неговата свита!Ако нашите дедовци и баби од 1941 до 1944 година се бореле против „администрација” како што манипулира Заев, тогаш тоа нив ги прави „окупатори...

Ekcплозија во Тетово, за среќа нема повpeдени

Мала експлозија најверојатно од пиротехнички материјали и опожарување на контејнер на фрекфрентниот булевар „Благоја Тоска” се случи вечерва во Тетово. Од Јавното комуналното претријатие „Тетово” испратија апел до јавноста за поголема совесност бидејќи, како што велат, со ваквите инциденти освен материјална...

(Видео) Тетово преплавено од албански знамиња, македонско знаме нема ни за лек

Тетово обоено црвено-црно. Македонското знаме никаде го нема. Денеска дефиле со автомобили со албански знамиња, накитени згради, тераси, кафулиња, улици. Јарболите преплавени со знамиња. Тетово на големо го слави Денот на албанското знаме. Ако до лани, на јарболите низ центарот...

Тетово убедливо најзагаден град во светот

Тетово е првиот град во Македонија кој ја отвори сезоната -авантура во дишењето. Тетово вечерва најзагаден град во светот. Коментарот е беспотребен.

Втop гpaбeж нa oбjeкт зa игpи нa cpeќa зa пoмaлкy oд 48 чaca вo Тетовско

Рано утринава околу 6 часот и 50 минути во тетовската полиција било пријавено дека се одземени пари од казино во Тетово. Во неделата во Теарце беше ограбена спортска обложувалница. -Пријавено е дека едно лице со закана со остар предмет одзело...

Дeфekт ги ocтaви дел од Скопје и Тетово бeз cтpyja

Дел од Скопје нема струја поради дефект на 110 киловолтниот далекувод на МЕПСО. Од ЕВН Македонија информираа дека струја нема на потегот до Тетово. Екипи се излезени на терен и се работи на санирање на проблемот. И од МЕПСО за МИА...

Пpивeдeни двe млaди лицa во Тетово: Пoлициjaтa кaj нив пpoнaшлa mapихyaнa

На 29.01.2020 околу 22.50 часот во Тетово на ул. “Борис Кидрич“ од полициски службеници биле забележани Д.М. и Н.Н. (20) од с. Рогле, тетовско и при извршен преглед кај Д.М. било пронајдена и одземена марихуана.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img