August 18, 2022, 8:24 am

тетово

Eлезовиќ: Премногу време изгубивме, премногу шанси пропуштивме, време е за Најдоброто за Тетово

Општина Тетово во иднина ја гледам како развиена и модерна општина, во која секој граѓанин ќе може да добие почист воздух, почиста околина, повеќе зеленило, уредени улици и тротоари и поквалитетен живот, истакна кандидатот за градоначалник на општина Тетово...

Димитриевски: За Тетово го имаме Најдоброто, проекти кои го унапредуваат квалитетот на живот на граѓаните

Тетово мора да биде град кој ќе биде препознатлив по својот автентичен идентитет, ова опфаќа донесување на мораториум за висококатници во централното градско подрачје и посебна грижа за стариот дел на Тетово, порача вечерва носителот на советничката листа на...

Вулнет Мурсели : Касарната во Тетово да биде градски парк и центар на заедницата

Кандидатот за градоначалник за Општина Тетово од Алијансата за Албанците и Алтернатива Вулнет Мурсели ја презентираше изборната програма заедно со кандидатите за советници на посебна средба со новинарите од Тетово. Изборната програма 2021-2025 предвидува повеќе аспекти за подобра...

Вулнет Мурсели: Уредување на дворот на ОУ „Лирија“, игралиште за деца и инфраструктурни проекти за центарот на Тетово

Кандидатот за градоначалник на Тетово Вулнет Мурсели заедно со претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села,претседателка на Форумот на жени Вјолца Бериша, портпаролот Флакрон Беџети и други партиски функционери беше во централното тетовско подрачје. -Ја посетивме Шарена џамија,...

Пo тpи нeдeли, пpичинaтa зa ekcплoзиjaтa oд тpaгичниoт нacтaн вo тeтoвcкaтa мoдyлapнa бoлницa e ce yштe нeпoзнaт…

Поминаа три недели од трагичниот настан во тетовската модуларна болница, а од Обвинителството сè уште немаат конкретни детали за пожарот во кој загинаа 14 лица, од кои 12 пациенти и 2 членови на нивните семејства. Од Основното јавно обвинителство велат...

Мурсели: Центарот на Тетово ќе стане атрактивна област, приоритет продолжување на булеварите

Кандидатот за градоначалник Вулнет Мурсели од коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива вечерва во Тетово отвори два изборни штаба во центарот на градот и во населбата Теќе. На средба со жителите Мурсели ја потенцираше потребата од репланирање и функционализација...

Извештајот од kpим техника за пожарот во тетовската болница е завршен

Извештајот од Оддел за криминалистичко технички испитувања и вештачења при МВР од извршениот увид на местото на пожарот во Модуларната Ковид болница во Тетово денеска е пристигнат во Основното јавно обвинителство Тетово. Како што информираат од ОЈО, извештајот ќе биде...

Касами: Имаме конкретен проект за секој проблем

Претседателот на Движењето БЕСА и кандидат за градоначалник на Тетово, Биљал Касами, вечерва, со шефот на Изборниот штаб на оваа партија, министерот за земјоделство Арјанит Хоџа, ја посети тетовската населба Гам Гам. Зборувајќи за Хоџа, лидерот на Движењето БЕСА рече...

Касами во „бутик-улицата“ во Тетово ја презентираше својата програма и вети поддршка на малите бизниси

Лидерот на Движењето Беса, воедно и кандидат за градоначалник на Општина Тетово, Биљал Касами денеска беше во посета на „бутик-улицата“, препознатлива по продавниците за ракотворби во Тетово. Касами ја презентираше својата програма пред граѓаните и сопствениците на занаетчиски продавници, во...

Бeз кoмeнтap…: Зa 30 дeнa пpoдoлжeн пpитвopoт зa yaпceнитe пo пpoтecтoт вo Тетово

Тетовскиот основен суд го прифати барањето на Основното обвинителство и донесе одлука за 30 дена да биде продолжен притворот на петтемина уапсени лица кои се судрија со полицијатга за време на протестите минатиот петок во Тетово, кои беа организирани...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img