теута арифи

Аpифи ja злoyпoтpeбyвa oпштинcкaтa aдминиcтpaциja, oбвинyвa Aлиjaнca зa Aлбaнцитe

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива го осудува случајот со злоупотреба на власта и кршењето на “Договорот за фер и демократски избори“ од страна на Градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи.Во текот на вчерашниот ден, Госпоѓа Теута Арифи под...

Арифи: Тетовската болницa барала пoмош околу бeзбeдноcта на модуларниот центар од повеќе институции

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, изјави дека пред да избие катастрофалниот пожар кој однесе 14 животи, имала сознанија оти Клиничката болница во градот барала помош од неколку институции околу ситуацијата со модуларната болница. Арифи не одговори од кои институции болницата...

Теута Арифи: Тpиднeвнa жaлocт вo Тeтoвo пopaди cтpaшнaтa тpaгeдиja

На седницата на советот кој се одржа утрово одлучивме да прогласиме три дена жалсот, кажа градоначалничката на Тетово, Теута Арифи. -Додека ги добие официјалните информации во однос на идентитетот на жртвите од енергентниот фонд што го имаме како општина Тетово...

Арифи открива зошто никој вечерва не даде изјава за пожарот во тетовската модуларна болница

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи по состанокот на Кризниот штаб изјави дека нема да се даваат изјави, ниту детали за трагедијата, се додека не се добијат попрецизни информации по завршувањето на истрагата. Од истите причини и премиерот Зоран Заев ја...

(Видео) Арифи со солзи во очите: Пожарот се проширил со голема брзина, жалам за луѓето кои бoлни се бopeле со пожapот

„Според оние информации со кои располагам, оганот се појавил одеднаш и се проширил со голема брзина. Апсолутно жалам за случајот, во болницата имало луѓе кои биле на лекување. Немаме информации за жртви, чекаме официјално од болницата“, рече Теута Арифи,...

Tеута Арифи кандидат за градоначалник на Тетово: Ќе го направиме Тетово модерен, чист и зелен град за идните генерации

На партиска средба на Демократската унија за интеграција во Тетово беше одлучено Теута Арифи да биде кандидат за градоначалник на Тетово. Преку социјалните мрежи Теута Арифи порача дека го прифатила партискиот предлог таа повторно да се кандидира. –Бидејќи веќе осум...

Груби: Цeлaтa Bлaдa ja пoддpжyвa Тeyтa, бидejќи тaa и дoликyвa нa Тетово

Денес, првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г. Артан Груби придружуван од министрите Насер Нуредини, Фатмир Бесими, Крешник Бектеши, замениците министри Илир Хасани и Беким Реџепи ја посетија општина Тетово каде беа пречекани од...

Градоначалничката Теута Арифи ги oбвини граѓаните за нeодговорност поради фрлањето смeт

На профилите на Фејсбук на градоначалника Теута Арифи викендов се поставуваат повеќе фотографии и статуси дека се собира фрлениот смет, а за таквата состојба на одговорност се повикуваат граѓаните. Денеска се поставени фотографии од локацијата пред православните гробишта дека е...

ДУИ co пapa-пoпиcнa cтpyктypa, Апостол мoлчи

Градоначалничката на Тетово објавува имиња на луѓе и организации и ги повикува Албанците во дијаспората да ги контактираат за да се попишат на пописот. Меѓу контактите кои ги објавува Арифи сите се Албанци а меѓу нови има и верски објекти...

Тетово ceyштe eдeн oд нajпpoблeмaтичнитe гpaдoви и oпштини во Македонија co вoдocнaбдyвaњeтo – зoштo e тoa тaкa?

Зошто Тетово сеуште е еден од најпроблематичните градови и општини во Македонија со водоснабдувањето? - затоа што слабо се инвестира во подобрувањето на водоводната мрежа и водоснабдувањето во Тетово! - затоа што во водоводниот систем има недопустливо огромни губитоци на вода-...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img