October 1, 2022, 9:03 am

Тимчо Муцунски

Муцунски: Повикуваме на масовно обединување во опозицискиот блок кој ќе ја преземе власта, бидејќи истиот има јасна политичка визија за Македонија

Доколку секојдневно ги следиме изјавите во јавноста гледаме дека ова мнозинство е се, само не силно, ова мнозинство кое го има власта е мнозинство кое се базира на тесни интереси или интереси на партијата и пединци. ВМРО-ДПМНЕ не функционира...

Муцунски оствари средба со британската амбасадорка Рејчел Галовеј

Градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со британската амбасадорка, Рејчел Галовеј и претставници на НВО Новинари за човекови права. „На средбата беше презентиран проектот „Хотели за опрашувачи“ во реализација на Новинари за човекови права, а поддржан од...

(Видео) Муцунски: Спортскиот центар во Ново Лисиче ќе го носи името на младиот ракометар Марко Божиновски

Од денес и официјално Спортскиот центар во Ново Лисиче имаме чест и задоволство да носи име Спортски центар – Марко Божиновски. Марко Божиновски е едно младо момче пример за млад човек, спортист, добар другар и пријател, кој што пред шест...

Муцунски и Мицкоски ќе го отворат реновираниот Спортски центар во Ново Лисиче

Денеска на пладне, поточно со почеток од 12.15 часот ќе биде отворен реновираниот Спортски центар во Ново Лисиче, кој ќе го носи името на ракометарот Марко Божиновски. На свеченоста ќе присуствуваат градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски во придружба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Почнува исплатата на помош за новороденчиња во Аеродром: 53 семејства ќе добијат по 8.000 денари

Неделава почнува исплатата на финансиската помош за новороденчиња во Општина Аеродром, која беше стопирана со месеци. Со оваа мерка, 53 семејства во Општина Аеродром ќе добијат по 8 000 денари парична помош за новороденче. Општина Аеродром преку доделување еднократна парична...

(Видео) Муцунски со повик: Стоп за вандализмот – да ги чуваме јавните површини во Општина Аеродром

Стоп за вандализмот – да ги чуваме јавните површини во Општина Аеродром. Драги Аеродромци, со преземањето на локалната власт во Општина Аеродром започнавме и со редовно одржување на јавните површини. По барање на локалните жители во населбата Мичурин извршивме итна...

(Видео) Муцунски: Со поставување на фотоволтаици во сите 8 основни училишта ќе се зголеми енергетската ефикасност

Денес почнуваме со реализација на еден одличен проект. Се поставуваат фото-волтаици во сите осум основни училишта на територијата на општина Аеродром. Ќе помогнат за зголемена енергетска ефикасност, ќе помогнат и да се снабдуваат со електрична енергија, како и дел...

Муцунски на средба со италијанскиот амбасадор: Добив значајни совети за водењето на локалната самоуправа

Градоначалникот општина Аеродром, Тимчо Муцунски, се сретна со амбасадорот на Италија, Андреа Силвестри, од кого добил совети и препораки како да ја раководи локалната самоуправа. Добив значајни совети за водењето на локалната самоуправа и општините, со што добив важни препораки...

Муцунски се сретна со Васало и со граѓански активисти со кои разговарал за идеи и проекти во општината

Утрово, заедно со заменик-амбасадорот на ЕУ во Македонија Џулијан Васало присуствувавме на настан во комуналната градина „Бостание“ во Општина Аеродром. Заедно со другите граѓански активисти за животна средина преку неформална дружба зборувавме за имплементација на различни идеи и проекти...

(Видео) Муцунски: Во сите 11 градинки на територијата на Општина Аеродром се одржа еколошка акција

Грижата за животната средина се стекнува од најмали нозе. Сите заедно треба да работиме за една поубава животна средина, средина која ќе им даде безгрижно чувство на нашите најмили, средина за правилен развој, вели градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски. За...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img