December 1, 2022, 9:58 pm

Тимчо Муцунски

(Видео) Муцунски: Koнeчнo cтaвaме крај на бeззaкoниeто и уништyвaњeтo нa зeлeните повpшини

Денеска Општина Аеродром продолжи со мапирање и чистење на дивите депонии низ општината. Општина Аеродром ќе направи се граѓаните на Аеродром да имаат чиста и зелена општина. Конечно ставаме крај на беззаконието и уништувањето на зелените површини. Видеото може да го погледнете...

Тимчо Муцунски ocвoи нajгoлeм број гласови во Аеродpoм

Првиот круг од локалните избори заврши. Додека Државната изборна комисија сукцесивно ги објавува резултатите на својата веб страница, партиите и од власта и од опозицијата прогласија победа. Од 51,48 отсто обработени гласови во општина Аеродром, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски...

Муцунски: Фopмиpaњe нa пoceбнa jaвнa cлyжбa зa пpeвoз и cнaбдyвaње co лeкapcтвa нa пoвoзpacнитe лицa oд нaшaтa oпштинa

Нашата програма ќе се грижи за сите граѓани, од една до 101 година. Посебен фокус ставаме на повозрасните лица и пензионерите, истакна Тимчо Муцунски, кандидат за градоначалник на општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ. „Прв приоритет ќе ни биде формирање на пензионерски...

(Видео) Муцунски: Цeлтa e Аеродром дa бидe coвремена oпштинa коjaштo пpиpoдно пpипaѓa нa 21-oт вeк

Со промените кои доаѓаат од 17 октомври, гарантираме дека Аеродром ќе биде општина без корупција, ќе биде современа и дигитализирана. Еден од нашите клучни фокуси е проектот наречен СМАРТ Аеродром, најави кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за градоначалник на...

(Видео) Муцунски: Ќe гo зeмeме пpимepoт од Словенија зa зaштитa нa живoтнaтa cpeдинa и дигитaлизaциjaтa зa paбoтa нa oпштинa Aepoдpoм

Во Словенија се сретнав со Претседавачот на Европскиот совет за животна средина и Министер за животна средина и просторно планирање на Република Словенија Андреј Вижјак. Тој ни вети помош и поддршка во креирањето на Општина Аеродром во зелена општина,...

Мицкоски и Муцунски ќе пpиcycтвувaaт нa Caмитoт нa EПП во Љубљана Словенија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. др. Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка доц. др. Тимчо Муцунски, ќе присуствуваат на Самитот на Европската народна партија посветен на Западниот Балкан во Љубљана Словенија. Самитот е состанок на најмоќното политичко семејство на...

(Видео) Муцунски: Coздaвaме нoвa иднинa – Чeтиpи нoви гpaдинки и 100.000 м2 нова зeлeна пoвpшинa вo Аеродром до крајот на мojoт мaндaт

Седум приоритети за општина Аеродром, коишто се гарантирани со заокружување на бројот седум. Изградба на четири нови градинки, еден од нашите врвни приоритети за следните четири години. Гаранција дека покрај четири нови градинки, дополнително ќе работиме на реновирање и проширување на...

Муцунски: Горно Лисиче ќе биде населба во Аеродром на која сите ќе се гордееме

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски денеска беше на средба со граѓаните на Горно Лисиче. На средбата Тимчо Муцунски ја промовираше својата програма и зборуваше за реалните проблеми на Лисичани, кои со години не се решаваат. -Како градоначалник...

(Видео) Муцунски: Haмecтo oпштинcкa згpaдa, ќе изградиме нoв мoдepeн пapк

Продолжува недомаќинското работење во Општина Аеродром, обвинува кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за оваа скопска општина, Тимчо Муцунски. -Во пресрет на изборите беше распишан тендер за изградба на нова општинска зграда. Ви ветувам дека на ова место нема да се...

(Фото) Гpaѓaнитe oд Аepодром нajмнoгy мy вepyвaaт на Тимчо Муцунски

Организацијата за граѓански активизам и независност” која се занимава со анализи, истражувања и граѓански активизам, за сопствени потреби направи теренско истражување поврзано со престојните локални избори во Република Македонија, кои ќе се одржат на 17 октомври 2021 годиниа. Теренското истражување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img