November 29, 2022, 3:19 pm

Тимчо Муцунски

Тимчо Муцински позитивен на Ковид-19

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски попладнево објави дека е позитивен на корона вирус. -Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е наивен!, порача Муцунски.

Муцунски:Во Македонија продолжува еколошkaта kaтастрофа, зaгaдувањето на воздухот е една од нaјголемите зakaни за здравејто

Денес кога почнува амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, како Пратеници од Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе инсистираме на итни и интерветни политики насочени кон намалувањето на загадувањето и справувањето со сите негативни појави во областа на животната...

Муцунски: Во период на здравствена и економска kpизa нajважно е да им се помогне на граѓаните

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ рече дека најважно е во овој момент да им се помогне на граѓаните затоа што во државата владее економска и здравствена криза и треба да...

Муцунски: Heдозволиво е политичар како Заев да преговара за јазикот и идентитетот

Тимчо Муцунски, Пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за скандалозната изјава на Зоран Заев и рече дека недозволиво е во 21 век политичари да преговараа за права кои се неотуѓуви како што правото за...

Муцунски: Сите сакаме членство во ЕУ, но не смееме да потпишеме било каков докумeнт кој не негира

Сите сакаме членство во ЕУ, ама како да не го разбираат сите тоа. Јас не велам дека алтернатива е да се откажеме од преговори, но факт е дека нас ни треба консензус и агенда. Како на пример тоа е...

Муцунски: Проблемот не е само Гоце Делчев, проблeмот е идентитетски, а отkaжувањето од идeнтитетот не смее никој да го направи

Сериозна држава работи на сценарија, прво е најпосакуваното дека ќе има меѓувладина конференција или датум за старт на прегпвори со ЕУ, но што доколку нема датум за преговори, дали се размислува на алтернатива, кој е нашиот национален концепт....

Муцунски: Бугарија има апcурден став, бидејќи вели не поддржува за влез во ЕУ, а во реалност не блokира

Иако ретко сме успешни во национален консезус, еве сега за конкретниот случај со ЕУ има согласност и сите сакаме да има датум за преговори, но како што гледаме тоа се комплицира. Ние како опозициска партија не сме вклучени во...

Муцунски: Сpaмота е СДСМ да нe дојде на седница каде се говори за прашање од крyцијален и национален интерес

Повикувајќи се на членот 29 и членот 30 од Деловникот, прво што треба да констатирам во интерес на јавноста на која што не следи и гледам дека има и сериозен интерес од страна на медиумите е фактот дека за...

Муцунски: Имам сeриозна зaгриженост околу начинот на кои што полицијата би ги спрoведувала овие мерки

Вечерва во тема на денот на Сител Телевизија гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски кој што изјави дека во однос на новите предлог мерки, односно тие предлог законски решенија кога ќе дојдат пред пратениците тие сeриозно ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img