ТРАГЕДИЈА

(Видео) Трaгeдиja: Полиција yбилa 14-гoдишнo дeвoјче во пресoблекувaлнa во бутик

Две лица загинале при пукотници што се случиле во продавница за облека во Лос Анџелес, соопштија локалните власти. Полицијата во Лос Анџелес потврди дека пукањето се случило околу 11:45 часот во продавницата Барлингтон, која се наоѓа во северниот дел на...

(Видео) Трагедија: Македонец го загуби животот во северна Италија откако порта тешка неколку тони го згмечи додека работел…

Иселеник од Македонија загина во несреќа при работа, во саботата во провинцијата Пјаченца во Северна Италија. Трагедијата длабоко го потресе селото Сончино каде што во раните попладневни часови животот го загуби Златко Георгиев (52) авто-превозник, згмечен од портата на фармата...

Тpaгедија во Скопје: 41 годишна жена пронајдена мpтвa во хотелска соба

На 16.12.2021 во 13.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во соба во хотел на ул.„Чаирска“ во Скопје била пронајдена почината К.Н.(41) од Скопје. Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство, а по наредба...

Tpaгедија во Илинден, син го пронашол мpтoв својот татко

На 15.12.2021 во 21.45 часот во СВР Скопје, А.Т. пријавил дека позади неговата куќа во нас.„Илинден“, скопско, го пронашол починат неговиот татко Д.Т.(63), за кој претходно пријавил дека се оддалечил од домот. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт,...

Мигрант починал во кумановската болница – пред една недела бил најден во бессознание на улица

Мигрант починал во кумановската болница, откако пред една недела бил пронајден во бессознание на улицата „Никола Тесла“ во градот, соопшти денеска СВР Куманово. -Денеска во 08:25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во општа болница Куманово починало лице мигрант,...

Четири деца загинаа во замок на дување во Австралија

Четири ученици загинаа, а неколку други беа тешко повредени кога налетот на ветерот го разнесе нивниот замок, на забава за крајот на школската година. Полицијата соопшти дека учениците во основното училиште во Девонпорт, северна Тасманија ја прославувале последната недела...

Трагедија: Возач на камион со македонски таблици загина во Бугарија по тешка несреќа на автопатот „Тракија“

Возач на камион со македонски таблици загина во Бугарија по тешка несреќа на автопатот „Тракија“. Според првичните информации од МВР на Бугарија за ТВ21, околу 6.40 часот утрово се случила сообраќајна несреќа меѓу два камиони, по што едно лице загинало. Еден...

Трагедија…: Почина прегазената жена од Скопје

На 11.12.2021 околу 19,45 часот во Скопје на крстосница од ул.Јустинијан Први со ул.Корџевска патничко моторно возило „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(42) од Скопје, удрило во пешак С.Б.(81) од Скопје. С.Б. е пренесена во комплекс клиники...

(Фото+Видео) Трагична сообраќајна несреќа во Мексико – животот го загубија 53 мигранти

Најмалку 53 мигранти загинаа од повеќе се повредени во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот дел на Мексико. Несреќата се случила кога приколката од едниот од двата камиони кои учествуваа во несреќата се извртела на опасна...

Трагедија на патот Охрид-Ресен: Младо момче со автомобил удри во пешак, мажот починал на лице место

На 03.12.2021 во 16.30 часот, на мaгистралниот пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Лескоец, патничко возило „ауди А4“, со охридски регистарски ознаки, управувано од М.П.(23), удрило во пешакот Д.Т.(68), двајцата од село Лескоец, информира МВР. На местото на несреќата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img