траект

(Видео) Страшно: Изгоре преполн траект – 37 загинати

Најмалку 37 лица загинаа, а 72 се повредени во пожар на преполн траект на југот на Бангладеш, соопштија локалните власти. Пожарот избувнал три часа по полноќ по локално време, во близина на градот Џалакати, на брод што испловил од главниот...

(Видео) Тpaeкт co peчиcи 200 пaтници ce зaпaли вo иcтoчнa Индoнeзиja – лyѓe cкoкaa вo мopeтo

Засега нема извештаи за повредени патници. Траект со скоро 200 патници се запали денеска во источна Индонезија, но засега нема извештаи дека има повредени во пожарот, соопштија официјалните лица. Патниците и членовите на екипажот успеале да скокнат во морето, пренесе агенцијата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img