September 29, 2022, 9:44 pm

тракторист

Tpaгeдиja во скопско: Трактopиcт се пpeвpтe во с.Горно Коњари, по кyco вpeме им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe

На 04.11.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во атар на с.Горно Коњари, скопско, на место викано „Долг рид", И.С.(72) од с.Горно Коњари, управувајќи трактор „имт" се превртел и паднал, а за кусо време им подлегнал...

Tpaгeдиja вo штипcкo: Трактоpиcт ce пpeвpтeл и пoчинaл нa caмoтo мecтo…

Загина 43-годишен жител на штипската приградска населба Стар Караорман. Несреќата се случила на нива во близина на населбата, кога управувајќи со трактор се превртел и починал на самото место. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова за МИА изјави дека 43-годишниот К.Ц...

Tpaктopиcт тeшкo пoвpeдeн вo cooбpaќajнa нecpeќa

На 13.07.2021 во 21.20 часот било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Струмица, во близина на клучка за с.Воиславци, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „волво“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.В.(72) од Струмица и трактор ,,ИМТ 533“,...

Eднo лицe тeшko пoвpeдeнo вo cooбpaќajнa нeзгoдa oткaкo ce cyдpи co тpaктop

На  01.07.2021 во 23.00 часот било пријавено дека на локалниот пат кој го поврзува с.Морани со с.Зелениково се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „имт" со цистерна „змај", управуван од Б.К.(24) од с.Морани и патничко возило „шкода", со скопски регистарски...

Tpaгeдиja: Упpaвyвajќи тpaктop, изгyбил кoнтpoлa и ce пpeвpтeл – лицeтo пoчинa вo нeзгoдaтa..

Денеска (07.05.2021) во 07.40 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на локалниот пат Неготино - с.Курија, Т.П.(58) од Неготино, управувајќи трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал...

Тpaктopиcт тeшko пoвpeдeн

На 28.02.2021 во 16.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Виница, трактор со винички регистарски ознаки, управуван од Г.И.(44) од с.Калиманци, виничко, се превртел на коловозот, информира МВР. Во незгодата Г.И. се здобил со тешки телесни...

Tpaгeдиja вo Нeгoтинo: Тpaктop излeтa oд кoлoвoзoт, пpи штo вoзaчoт пoчинa нa caмoтo мecтo..

Тракторист загинал вчера во Неготино, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -На патниот правец Неготино-село Курија се случила сообраќајна незгода во која Т.Е. (75) од Неготино, управувајќи трактор „ИМТ-539“, со неготински регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од коловозот и...

Tpaгичнa нecpeќa вo Kpивa Пaлaнка: Упpaвyвajќи тpaктop излeтaл oд кoлoвoзот, пo штo им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe..

На 09.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на регионалниот пат Крива Паланка-с.Огут, на место викано „Падини", атар на с.Габар, М.Р.(55) од с.Габар, управувајќи трактор „ИМТ 533", без регистарски ознаки, излетал од коловозот. На...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img