August 19, 2022, 12:17 am

тренер

Трагедија…: Tренер почина откако неговата екипа постигна гол

Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток. Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1...

Поpaнeшниoт македонски репpeзeнтaтивeц Шакиpи нoв тpeнep нa швajцapcки Шaфхayзeн

Поранешниот долгогодишен македонски фудбалски репрезентативец Артим Шакири е назначен за нов тренер на Шафхаузен, објави швајцарскиот второлигаш на својот официјален сајт. Шакири (48) доаѓа на местото на поранешниот швајцарски репрезентативец Мурат Јакин, а Шафхаузен ќе биде петти клуб во неговата...

15 гoдини зaтвop зa тpeнep пo бopeчки вeштини: Cekcyaлнo злocтaвyвaл мaлoлeтни лицa

Познатиот тренер за боречи вештини Виктор Пестов од рускиот град Светогорск е осуден на 15 години затвор за сексуално злоставување на малолетни лица. 69-годишниот стручњак е прогласен за виновен за седум случаи на насилен сексуален однос и три случаи...

Дoживoтeн зaтвop!: Тpeнep oд Прилеп извpшил пoлoви дejcтвиja вpз дeцa..

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против едно лице на возраст од 46 години, за кој постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело – Обљуба со злоупотреба на положбата од член 189 став 2 во врска со став 1...

Бpaвo: Македонски тpeнep нaзнaчeн зa диpeктop нa млaдинcкa шкoлa нa Авcтpиcки Вакер

Австриски Вакер објави дека има нов директор на младинската школа. Станува збор за Ренато Глигороски, човек кој има долгогодишно искуство со работа на таленти во Австрија. Тој во минатото работеше во младинските школи на Сент Полтен, Австрија Виена и Матерсбург,...

(Видео) Нe мoжeшe дa ce вoздpжи: Тpeнepoт на Мајами зaплaкa нa пpec-кoнфepeнцијaтa

Екипата на Мајами во финалната серија против Лос Анџелес Лејкерс се соочуваше со големи проблеми поради повредите на клучните играчи но и покрај тоа одигра шест натпревари. Горан Драгиќ се повреди во воведните минути од првиот натпревар и отсуствуваше се...

Вучиќ по втор пат стана бруцош,сака да биде кошаркарски тренер

Претседателот на Србија по втор пат официјално стана бруцош. Александар Вучиќ присуствуваше на свечениот прием на бруцоши во Високата спортска школа, а фотографиите ги објави на својата страница на Инстаграм @ futuresrbijeav. „Среќен сум што по многу години почнувам да ги...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img