August 19, 2022, 12:40 am

третман со антитела

Третман со антитела како последен спас за лица заболени од Ковид-19 – oдобрен од ФДА

Американската агенција за храна и лекови (ФДА) го одобри итниот третман на Ковид-19 со антитела, што е познат и како дел од терапијата што ја доби и претседателот Доналд Трамп. Третманот со антитела произведен од фармацевтската компанија „Реџенерон“ се користи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img