тридневна жалост

Владата донесе одлука: Тридневна жалост во Македонија

Владата на Република Македонија, денеска ја одржи 120-та редовна седница со која претседаваше првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби. На седницата беше донесена одлука за прогласување на ТРИДНЕВНА национална жалост поради...

Теута Арифи: Тpиднeвнa жaлocт вo Тeтoвo пopaди cтpaшнaтa тpaгeдиja

На седницата на советот кој се одржа утрово одлучивме да прогласиме три дена жалсот, кажа градоначалничката на Тетово, Теута Арифи. -Додека ги добие официјалните информации во однос на идентитетот на жртвите од енергентниот фонд што го имаме како општина Тетово...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img