УАПСЕН

Уапсен 24-годишен дилер од Гази Баба

На 19.12.2021 во 21.25 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Б.С.(24) од Скопје. Тој бил баран по судска наредба за издржување казна притвор, поради сомнение за сторено кривично дело...

Уaпceн сoвeтникoт на цpнoгoрcкиот пpeтceдaтел

Подгорица, 5 септември 2021 (МИА) – Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ објави дека е уапсен Веселин Вељовиќ, советник на претседателот на државата поради немирите во Цетиње. Според РТЦГ уапсени се и други пет лица. Ја известувам јавноста дека брзата полициска...

Уaпceн Дрaгaн Бјелoгрлиќ

Актерот Драган Бјелогрлиќ е приведен под сомнение дека рано утринава околу 4 часот во хотел во Ниш зад грб го нападнал режисерот Предраг Антонијевиќ и го удрил повеќе пати во пределот на главата. -Бјелогрлиќ се залета и го удри во...

15 години затвор за мажот кој се закануваше дека ќе ја бомбардира украинската Влада

Уапсен е мажот кој се закануваше дека ќе активира бомба во седиштето на Украинската Влада. Првично не беше јасно зошто влегол во зградата. – Ова е вистинска граната, изнесете ги луѓето одовде, рекол човекот додека покажувал отстранета игла од бомбата,...

Македонец од Сиднеј пpokoцкал 100 милиони долари – полициckaта истpaга водеше до kpимиHaлна бaHда одговорна за внесување на 3 тони kokaин во Нов Јужен...

Австралијанецот со македонско потекло, Менде Рајкоски се коцкал на покер апаратите во казиното „Стар“ во Сиднеј со огромна сума на пари кога им западнал во око на истражните органи. За една недела испрал преку покер апарати над 100 милиони...

Уапсен Насер Кељменди – Нарко босот кој финансираше се што е криминално на Балканот вклучително и ОВК

Познатиот нарко бос од Косово и Метохија и БиХ, Насер Кељменди, денес е приведен во Полициската станица Лозница. Кељменди се појави во хотел на влезот во Лозница. Околу 13.30 часот се слушнале сирени и неколку полициски возила, кои се...

ПРИВЕДЕН ДИРЕКТОРОТ НА НЕВРОХИРУРГИЈА ЧАПАРОВСКИ: Го пријавиле дека земал мито

Директорот на Универзитетската клиника за неврохирургија, Александар Чапаровски, бил повикан на разговор во полиција. Неофицијално, против него има поднесено пријава дека побарал мито од пациент. Како што објавија повеќе домашни медиуми, наводно Чапаровски побарал мито од илјада евра за лекување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img