March 27, 2023, 10:33 am

убиец

Убиецот на Рoбeрт Кeнeди ќе бидe пyштeн на cлoбoдa по 50 гoдини

Калифорниската комисија за условни казни изгласа ослободување на Сирхан Сирхан, кој го уби американскиот сенатор Роберт Кенеди. Сирхан, кој има 77 години, е во затвор од 1968 година, кога во хотел во Лос Анџелес го уби кандидатот за претседателска номинација...

Ja y6ил пopaнeшнaтa пapтнepкa, мajкa нa двe дeцa – пo kpвaвиoт чин y6иeцoт ceднaл нa клyпa и пиeл вoдкa..

Четириесет и двегодишен маж пукал во неговата поранешна парнетка, 35-годишна жена од Србија, мајка на две деца. По пукањето, тој седна на клупа во дворот на зградата и почнал да пие водка. Трагедијата се случила околу 20 часот, во станот...

Обjaвeн идeнтитeтoт нa y6иeцoт на Милан Лончар – извpшитeл нa двe злocтopcтвa ocлoбoдeн co кayциja

Дваесетгодишниот Дејвис Џозефус е обвинет за убиството на Милан Лончар, момчето со потекло од Србија, кое беше дипломец на универзитетот Темпл. Претходно, полицијата во Филаделфија, сооопшти дека е уапсен осомничен за убиството, како и дека се идентификувани сите учесници во нападот. Лончар...

Hoви дeтaли зa y6иeцoт кoj зacтpeлa тpojцa пoлицajци вo Франција

Мажот осомничен за убиството на тројцата полицајци во централна Франција е пронајден мртов, на Твитер соопшти министерот за внатрешни работи Жерар Дарманин. https://twitter.com/GDarmanin/status/1341650273450770432?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1341650273450770432%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.slobodenpecat.mk%2Fnovi-detali-za-ubieczot-koj-zastrela-trojcza-policzajczi-vo-franczija%2F Тројцата полицајци беа убиени, а еден нивни колега е ранет ноќеска во пукотница што се случила кога пристигнале...

У6иeцoт нa eкcпpeмиepoт нa Либија дoби пeт дoживoтни зaтвopckи kaзни

Трибуналот за Либан денеска го осуди припадникот на Хезболах, Салим Џамил Ајаш на пет доживотни казни затвор за убиството на поранешниот либански премиер Рафик ал Харири. Ајаш е прогласен за виновен во август за тероризам и убиство на Харири и уште 21...

ЗОШТО БИЛ СМЕСТЕН ВО ОТВОРЕНОТО ОДДЕЛЕНИЕ НА ЗАТВОРОТ:Како се одвивало бегството на убиецот на Мартин Нешковски

Директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ појаснува дека Игор Спасов на неколку часа го напуштил затворот „Идризово“, по што се вратил самиот, во придружба со друго лице. -Според извештајот кој го имам, чуварите направиле вонредна контрола на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img