September 29, 2022, 10:28 pm

убиства

(Видео) Шокантно: Одмаздољубливи мajмуни во Индија убиле околу 250 кучиња, фрлајќи ги од високи дрвја или згради

Група мајмуни во Индија во последниот месец убиле околу 250 кучиња од одмазда, фрлајќи ги од високи дрвја или згради. Жителите на едно мал индиски град, со околу 5.000 жители, на 480 километри од Мумбаи, велат дека мајмуните почнале да...

CPJ: Рекорден број притворени новинари во светот во 2021 година, најмалку 24 убиени

Во 2021 година во светот е регистриран рекорден број на приведени новинари, се наведува во новиот извештај на непрофитниот Комитет за заштита на новинарите (CPJ), во кој се прецизира дека дури 293 новинари се затворени до 1 декември годинава. Во...

Yбиeни 24 лица во кавга за пари

Најмалку 24 лица се убиени во племенски судири во Судан, соопштуваат денеска од локална хуманитарна организација. Судирите избувнаа во провинцијата Западен Дарфур, по кавга за пари меѓу припадници на арапските и неарапските племиња во бегалски камп. Најмалку 35 лица се повредени...

Хорор во САД: Убил четворица ученици и ранил уште седум – Во бегство родителите кои се обвинети поради овој малолетник

Родителите обвинети за убиство од небрежност во име на нивниот малолетен син кој уби четворица средношколци во државата Мичиген се во бегство, а полицијата трага по нив. Сè уште не се знае каде се тие, иако нивните адвокати изјавија дека...

(Фото) Хорор во Мексико: Девет тела најдени обесени на надвозник

Десет тела беа пронајдени во Мексико, вклучително и девет кои беа обесени на надвозник. Државната агенција за јавна безбедност објави дека телата се пронајдени во Сиудад Куаутемоку, околу 550 километри северно од Мексико Сити, пренесува агенцијата АП. Картелите Синалоа и Халиско...

Тaткoтo-мoнcтpyм кoj ги y6и coпcтвeнитe дeцa вo Зaгpeб пpeфpлeн вo пcихиjaтpиcкo oддeлeниe

Харалд Копиц, кој кон крајот на минатиот месец во изнајмен стан во Загреб ги уби трите свои деца, бил префрлен во Одделот за психијатрија во затворската болница. Копиц бил префрлен на психијатрија откако поминал извесно време во самица, пишува загрепски...

Taткoтo мoнcтpyм зa y6иcтвaтa нa cвoитe дeцa вo Хрватска, дeнecкa вo cyд

Харалд Копиц, човекот осомничен дека ги убил своите три деца во Хрватска, денеска се појавува пред истражен судија, кој ќе одлучи за неговиот притвор, пишуваат хрватски медиуми. Медиумите потсетуваат дека Копиц бил лекуван во болница по тројното убиство и обид...

Ги y6ил тpитe дeцa зa дa нe бидe caм кoгa ќe ympe – Boзнeмиpyвaчки изjaви нa тaткoтo y6иeц oд Хрватска

Харалд Копиц, австрискиот државјанин, кој живее и работи во Загреб, а кој викендов ја згрози хрватската јавност откако со голи раце ги задавил трите деца, седумгодишните близнаци и четиригодишниот син вчера бил префрлен на Клиниката за психијатрија во Врапче,...

ФБИ: Бpojoт нa y6иcтвa вo CAД згoлeмeн зa 30 oтcтo вo 2020 гoдинa

Бројот на убиства во САД се зголеми за околу 30 проценти во 2020 година во однос на претходната година, достигнувајќи 21.500, соопшти Федералното истражно биро (ФБИ). Повеќе големи американски градови објавија зголемување на бројот на убиствата минатата година, но податоците...

Хaoc вo Косово – У6иeни вo мeѓyceбнa пpecмeткa aктyeлeн и пopaнeшeн кaндидaт зa гpaдoнaчaлник oд иcтa пapтиja

Две лица се убиени во синоќешната престрелка во градот Пеќ во западно Косово, а според информациите кои ги објавија домашните медиуми, станува збор за пресметка меѓу лица од една иста партија – опозициската Демократска партија на Косово (ПДК), јави...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img