September 23, 2023, 8:28 am

украден

(Видео) Украле мост – Полицијата не знае како

Полицијата во Охајо е збунета бидејќи мост долг 17 метри е украден. Одговорните рекле дека “никогаш не слушнале за вакво нешто големо да е украдено. Лоповите демонтирале 17 метарски мост поставен на реката Акрон во Охајо, а полицијата подоцна рекла дека...

Неда Уkpaден му се „пушти“ на Бил Гејтс: Биле, доѓи да остаримо заједно

Јавноста долго време ја чека да ја види заљубена пејачката Неда Украден во прегратка на партнер, кој и го има освоено срцето, а популарната пеачка, ведра и среќна како никогаш, одлучи работите да ги земе во свои раце. Веста за...

Претреси и апсења на големо во Берлин: Украден златник тежок 100 килограми

Берлинската полиција претресе повеќе од 100 станови и златарници поради сомнение дека би можеле да бидат поврзани со обиди да се препродаде масивен канадски златник. Се работи за златник од 100 килограми, кој е украден во 2017 година од музеј...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img