August 16, 2022, 8:27 am

улица

Порака од Бога: Што навистина означува кога ќе најдете монета на улица?

Дали сте забележале дека многу почесто наоѓаме монети на улица отколку хартиени пари? Ова не е без причина! Исто така, бројот на пронајдената монета означува нешто. Наоѓањето пари на улица, дури и ако тоа биде најмалку вредна монета, е поврзано...

(Фото+Видео) Baкa ce тpeceшe дeнecкa Грција: Xaoc вo гpaдoт Лариса, гppaѓaнитe вo пaниka излeгoa нa yлицитe..

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтер ја погоди централна Грција, односно градот Лариса. Како што стои на интернет апликацијата за следење на земјотреси, потресот е со јачина од 6,9, а епицентарот бил на длабочина од 2 километри. Дел...

Шилегов ќe ги pyши pecтopaнитe нa кej: Ќe гpaди yлицa пpeд плoштaдoт

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов има намера да ги сруши терасите на рестораните на кејот пред плоштадот Македонија, дознава Радио Лидер. Угостителите кои имаат ресторани на кеј за Радио Лидер брифираат дека биле повикани во Град Скопје и им било кажано...

(Видео) Кумановец лoвeшe pибa на пoплaвeнaтa „Октомвриска Револуција“

Обилните дождови во Куманово поплавија неколку улици во градот, а еден кумановец тоа го искористи за шега. Тој со својата јадица излезе на булеварот „Октомвриска револуција“ и ловеше риби, јавува „Кумановскимуабети“. https://youtu.be/FhuziguGkls
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img