ултиматум

УЛТИМАТУМ – Радев од Брисел: Бугарите мора да влезат во македонскиот Устав

Претседателот на Бугарија Румен Радев за време на престојот во Брисел за европското електронско издание Еуроактив изјави дека Република Македонија мора да го промени својот Устав. Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Радев ова би бил...

Кремљ co yлтимaтyм дo Навални: „Вpaти ce вo Русија или ќe oдиш вo зaтвop“

Руската затворска управа (ФСИН) му постави ултиматум на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални, да се врати во Русија од Германија и да се јави во канцеларијата во Москва до вторник наутро или ќе издржува затворска казна. ФСИН го обвини Навални...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...
- Advertisement -spot_img