September 29, 2022, 8:59 pm

урна

Најмалку три лица зaгинaa по уривaњe на станбeна згpaда во Египет

Најмалку три лица загинаа кога се урна станбена зграда во градот Шубра ел-Кајма, недалеку од Каиро. Спасувачките екипи трагаат и понатаму по можни жртви под урнатините на четирикатната зграда, која се урна доцна синоќа, пренесуваат тамошните медиуми. Меѓу жртвите има адвокати,...

Bo Порторико ce ypнa гoлeм paдиo тeлecкoп

Во Порторико се урна огромен радио телескоп, кој со децении имаше клучна улога во астрономските откритија, соопштија порториканските власти. Опсерваторијата Аресибо е затворена уште од август, откако пукна помошен кабел и ја оштети параболичната антена. Додека на почетокот од ноември...

Пaникa во Србија: Boeн aвиoн ce ypнa вo близинaтa нa Лозница

Во околината на Лозница, во атарот на селото Брасина паднал воен авион, соопштија српските медиуми. Според локалните медиуми за кои зборуваат очевидци авионот летал ниско од правецот на Цер кон Зворник и направил круг. При тоа замалку не удрил во...

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ. „На 22 септември, авион Су-30 на Западниот воен округ се урна во регионот Твер за време на планираната обука“, се вели во соопштението. Екипажот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img