February 6, 2023, 3:50 am

фби

Драма во САД: Спречен обид за kиднaпиpaње на гувернер и yпaд во владина зграда

Федералното биро за иcтраги на САД yaпси шест лица ocoмничени дека планирале да го kиднапираат гувернерката на Мичиген, Гретчен Вимер, пред претседателските избори во ноември и да ги okyпираат зградите на владата. ФБИ наведува дека група од 15 лица се...

ФБИ АГЕНТ ОТКРИВА КАКО ДА ОТКРИЕТЕ ДАЛИ НЕКОЈ ВЕ ЛАЖЕ

Цели 23 години ЛаРеј Кју работела во ФБИ како агент за контра-разузнавање. По 23 години работа, таа го напушта ФБИ и започнува работа како автор и консултант. Во своите долги години работа како ФБИ агент таа научила многу трикови...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img