February 6, 2023, 9:22 am

фб

Тасевски прашува: Дете од девет години ќе го учите како да стави koHдom!? Зошто бе???

Сашо Тасевски објави документ во кој е наведено дека со воведувањето на сексуалното образование во училиштата децата од четврто одделение ќе треба да стекнат знаење дека постојат различни сексуални ориентации, вештини да ставаат кондом, а од вредностите и ставовите...

ПАНЧО ДНК СО КОМЕНТАР ЗА ПРОТЕСТОТ ВО СВОЈ СТИЛ: Се пошегува и напиша..

Владимир Блажев, познат како Панчо од ДНК, го искоментира вчерашниот масовен протест кој во организација на ВМРО-ДПМНЕ се одржа пред Влада. Тој, во негов стил, се пошегува и напиша: „Без АМДИ џабе им е се!!!! Башка пак монтажа“. Во прилог на...

НАПНАТОСТА РАСТЕ И НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ:Ѓуриќ и Харадинај ги вкрстија копјата на Фејсбук и Твитер!

Инцидентот од северот на Косово, кој започна во понеделникот, 26 март, кога е уапсен директорот на Канцеларијата за КиМ, се прели на социјалните мрежи бидејќи Марко Ѓуриќна преку Твитер му одговори на Фејсбук постот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај.   Тој...

ДИМОВСКИ: Еден кандидат испукан и во животна опасност, друг претепан, на трет му вперија пиштол во глава- Така е кога СДСМ е на власт

Еден кандидат во Кичево испукан и во животна опасност, друг кандидат крвнички претепан во Шуто Оризари, трет кандидат во Кавадарци беше со вперен пиштол во глава. Тоа е СДСМ, ова на својот ФБ профил го објави пратеникот од редовите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img