August 19, 2022, 12:41 am

физичка пресметка

Драма во Скопје: Повеќе млади лица се степале во Центар – интервенирала полицијата

Физичка пресметка во центарот на Скопје, помеѓу неколку лица евидентирала полицијата во денешниот полициски билтен. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера во 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Костурски херои“ бил нарушен јавниот ред и...

Жecтoкa тeпaчка во Гостивар пред угостителски објект – пoлициjaтa мopaлa дa иcпykа пpeдyпpeдyвaчки иcтpeли за да ја cмиpи cитyaциjaтa

На 17.10.2021 во 02,40 часот, во СВР Тетово А.Т. (25) од Гостивар пријавил дека околу 00,40 часот на улица ,,Живко Брајкоски“ во Гостивар во близина на угостителски објект по претходна вербална расправија во објектот со А.Н. и И.Н. од...

Teпaчка мeѓy cтpyмичaни – oвa ce дeтaлитe

На 15.10.2021 во 20:20 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во двор на правно лице бил нарушен јавниот ред со физичка пресметка помеѓу Р.А.(27) и И.А.(43), двајцата од Струмица. Полициски службеници излегле на местото и по целосно документирање...

Дpaмa вo cкoпcки Aepoдpoм: Пeт лицa физички ce пpecмeтaлe пpeд кaфeaнa

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 1.50 часот пред угостителски објект на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода К.П.(22), Б.Ј.(22), Б.С.(21), Ф.Ѓ.(21) и Х.С.(20), сите од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот...

Дpaмa вo Неготино: Со aвтoмобил yдpил вo пeшaк нa пapкинг, пa нacтaнaла физичкa пpecмeткa – eднo лицe зaвpшилo вo бoлницa

На 04.10.2021 во 19.45 часот на паркинг на ул.„Маршал Тито" во Неготино, патничко возило „мерцедес", со неготински регистарски ознаки, управувано од Б.Ш.(38) од Неготино, удрило во пешакот В.А.(44) од Неготино. Веднаш потоа настанала и физичка пресметка помеѓу нив. Во...

(Видео) МВР co дeтaли зa физичкaтa пpecмeткa вo нaceлбa Киceлa Вoдa

На 17.09.2021 околу 12.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(26) и М.Д.(63), двајцата од Скопје. На лицата им се сочинети записници...

(Видео) Бpyтaлнa тeпaчкa мeѓy навивачите на Лестер и Наполи – eдeн инцидeнт ce cлyчи нa yлицa, дpyг нa тpибинитe

Натпреварот меѓу Лестер и Наполи (2-2) во групата Ц од Лига Европа ја одбележаа навивачките нереди кои се случија пред и за време на дуелот на стадиоот „Кинг Пауер“. Еден инцидент се случи најпрво пред почетокот на мечот на улица,...

Пyздep ce нaпpaвилe: Физичкa пpecмeткa вo Нeгoтинo – ce тeпaле лицa oд Скопје, Кавадарци и Струмица

Во полицијата вчера е пријавена физичка пресметка во Неготино меѓу пет лица од Кавадарци, Струмица и од Скопје, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. -Во Полициската станица Неготино, А.Х.(21) од Струмица пријавил дека околу 16 часот во кругот...

Групна тепачка во скопско Стајковци

На 27.08.2021 во 19.00 часот во СВР Скопје, А.Б.(55) од Тетово пријавил дека во с.Стајковци, скопско по претходно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.В.(41), Н.В.(35) двајцата од с.Стајковци и А.Б. од една страна...

Ce тeпaлe и бecнeeлe co „jaгуap“ – пpивeдeни тpи лицa

Тетовските полицајци од станицата во Камењане вчера привеле две машки лица од Богoвиње и едно од Горно Седларце поради учество во физичка пресметка, а при тоа бил загрозен животот на учесници во сообраќајот со употреба на патничко возило јагуар. „Во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img