физички напади

Пoлицијaта co пoлни paцe paбoта: Зa нeполни два дена пpиjaвeни пoвeќе од 10 тeпaчки

Полицијата во дневниот билтен информира за најмалку 13 тепачки што се случиле вчера и во текот на денешниот ден: На 07.11.2021 во 04.15 часот во Штип полициски службеници од СВР Штип го привеле М.Т.(36), а извршиле службен разговор со М.П.(23),...

ВМРО-ДПМНЕ co ocyдa зa нaпaдитe нa нoвинapитe нa Инфoмaкc

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува физичкиот напад врз новинарската екипа, кој се случи во Прилеп од страна на активисти и членови на владејачката СДСМ. Ова го сметаме како брутален атак врз слободата на медиумите и демократијата во Македонија. Тепањето на новинари и...

Само во Тетово за peчиcи дeвeт мeceци билe пoднeceни kpивични пpиjaви пpoтив 21 лицe зa нaпaди вpз пoлицajци

Секторот за внатрешни работи Тетово за речиси девет месеци во 2021 година има поднесено кривични пријави против вкупно 21 лице за повеќе видови кривични дела, а се поврзани со разни видови на напади, спречување при работа на полициски службеници. Десет...

Пpиjaвeни двa физички нaпaди вo Kaвaдapци – oвa ce дeтaлитe

Во Кавадарци се пријавени два физички напади во текот на вчерашниот ден, информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. - Во ОВР Кавадарци, 34-годишен кавадарчанец пријавил дека претходната ноќ околу 23:45 часот бил физички нападнат од неговиот зет за сестра Б.К....

Пoлициjaтa co пoлни paцe paбoтa: Bo тeкoт нa викeндoв peгиcтpиpaни гoлeм бpoj физички пpecмeтки, нaпaди, kpaжби, paзбojништвa…

- На 18.07.2021 од 01.35 часот во Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар е приведен и задржан С.Ф.(33) од с.Беловиште, гостиварско, постапувајќи по претходна пријава од М.И.(30) од Гостивар според која околу 00.20 часот во простории на...

Peгиcтpиpaни двa физички нaпaди вo eднa вeчep вo Kaвадарци – oвa ce дeтaлитe

Два физички напади во Кавадарци се пријавени во полиција, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Во првиот случај, кавадарчанката С.В. (38) вчера во ОВР Кавадарци пријавила дека околу 20:00 часот била физички нападната од Ш.Ј. од Кавадарци. Рано утрово пак,...

Пoлициjaтa co пoлни paцe paбoтa: Peгиcтрирани повеќе тeпaчки и нaпaди нa тepитopиja нa Македонија – ова се деталите

На 07.05.2021 во 21.30 часот било пријавено дека во с.Љубанци, скопско, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу И.О.(45) и А.Т.(27), од една страна и С.К.(25) и Љ.К.(60), од друга страна, сите...

Hapoдoт cпoбyдaлe: Bo тeкoт нa вчepaшниoт дeн peгиcтpиpaн oгpoмeн бpoj нa физички пpecмeтки, нaпaди, paзбojништвa, зakaни со ocтpи пpeдмeти..

На 30.04.2021 во 15.00 часот од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода С.Ј.(64) и неговиот син С.Д.(35), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека околу 14.00 часот во с.Батинци, по претходна расправија околу нерасчистени...

Се пoвeќe мaжи жpтви нa ceмejнo нacилcтвo..

Во изминатите два дена по неколку пријави за семејно насилство се евидентирани во тетовската полиција, а карактеристично е што кај поголемиот дел и сторители и жртви се машките лица. Вчера во Џепчиште 27 годишен син го пријавил таткото дека го...

Heкoлкy лицa, мeѓy кoи и една жена, билe физички нaпaднaти вo Скопје нa paзлични лoкaции

На 19.02.2021 во 20:55 часот Н.Х. (58) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 20:45 часот во центарот на Скопје бил физички нападнат од едно лице. Се работи на расчистување на случајот. На 19.02.2021 во 11:00 часот Т.Р. (34) од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img