физички напад

Дeвojкa нaпaднaтa вo Чаир

На 10.11.2021 во 13:30 часот во СВР Скопје, Ј.К.(44) од Скопје пријавил дека околу 13:00 часот на подрачјето на Чаир неговата ќерка била физички нападната од Б.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кумановец нaпaднaл пoлицajци дoдeкa извpшyвaлe cлyжбeни дejcтвиja

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ж.А.(38) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при извршување работи од безбедноста“. На 06.10.2021 во Куманово, пријавениот физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Две деца нaпaднaти нa пapкинг вo Аеродром

На 10.11.2021 околу 20:00 часот во СВР Скопје, И.М.(32) и Н.М.(37), двете од Скопје, пријавиле дека на 06.11.2021 околу 22:00 часот на паркинг на подрачјето на Аеродром нивните двајца синови биле физички нападнати од неколку лица. Се преземаат мерки за...

Штипјанец нaпaднaл тpoјца coгpaѓани пред угocтитeлcки oбjeкт

На 07.11.2021 во 04:15 часот во Штип полициски службеници од СВР Штип го привеле М.Т.(36), а извршиле службен разговор со М.П.(23), А.С.(31) и А.Л.(28), сите од Штип, постапувајќи по претходна пријава според која околу 03:45 часот, пред угостителски објект...

Фудбалски cyдиja нaпaднaт пo нaтпpeварот меѓу Вардар и Шкeндијa

На 06.11.2021 во 13:05 часот полициски службеници на СВР Тетово ги привеле во полициска станица А.Н.(45) и Т.Ф.(42), и двајцата од Скопје. А.Н. бил приведен поради нарушување на јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување, а Т.Ф. затоа...

Влајнкиноски co дeтaли зa „Курир“: Бeв нaпaднaт oд poднинa нa дoceгaшниoт гpaдoнaчaлник oд СДСМ

Претседателот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани, Ѓорѓи Влајнкиноски, вчера во Струга настрадал во инцидент со физичко насилство. Влајнкиноски во изјава за КУРИР вели дека лицето кое го извршило нападот е брат на сопругата на досегашниот градоначалник на општина Вевчани...

Амepикaнcки дpжавjaнин ocoмничeн за нaпaд вpз трojца пoлициcки cлyжбeници

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишен државјанин на САД за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста од член 383 став 2 во врска со став...

Уaпceн житeл oд Тетово – физички гo нaпaднaл нeгoвиoт тaткo

Полицијата вчера го уапсила 51-годишниот тетовец Н.Б.. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека апсењето се случило во 22 часот и 30. Приведениот околу 21 часот во заедничката куќа во Тетово физички го нападнал неговиот 70-годишен татко, а поради нивни...

Сpeднoшкoлка нaпaднaта oд coyчeник нa oдмop вo yчилиштe

Вчера (1 ноември) во 13 часот и 10 минути Б.Ј.(50) од Тетово во СВР Тетово пријавил дека неговата малолетна ќерка, ученичка во тетовско средно училиште, на одмор била физички нападната од нејзин соученик oд тетовски Порој, информира портпаролот на...

Жена нaпaднaлa тpojцa мaжи вo ceлo Горно Јаболчиште – ова се деталите

Во неделата претпладне Полициското одделение Чашка во велешката полиција добило пријава дека во селото Горно Јаболчиште се случил инцидент во кој една жена физички нападнала тројца мажи. „На 31 октомври во Полициското одделение Чашка, С.З.(49) од Горно Јаболчиште пријавил дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img