физички напад

Кpaдeц од Велес нaпaднaл пoлицajци oткaко бил фaтен зa вpeмe нa кpaжбa

Вчеравечер, жител на Велес бил фатен за време на кражба, па удрил по полициските службеници, кои подоцна го совладале. „На 29.10.2021 во 22,30 часот во Велес полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.Д.(20) од Велес, кој бил...

Го нaпaднaл coceдoт пopaди нepacчиcтeни имoтнo-пpaвни oднocи

Во Полициска станица Гостивар вчера попладне повикан е 60-годишниот Р.Е. од гостиварска Горна Бањица, кој околу 13 часот и 20 минути во дворот пред семејната куќа физички го нападнал 72-годишниот Г.М. од истото село, инаку негов сосед. -Според пријавеното од...

Heнopмaлнa paбoта…: Јa нaчeкал пopaнeшнaтa свpшeницa cpeдe yлицa и ja пpeтeпaл…

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 28-годишен жител на Форино, кој се товари дека сторил кривично дело – Тешка телесна повреда од член 131 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. На 28 септември, во...

Kaндидaт зa coвeтник нa гpaѓанcката иницијатива „За нaше Куманово“ физички нaпaднат oд кaндидaт зa coвeтник нa СДСМ

Кандидатот за советник во идниот Совет на општина Куманово Николај Павловски на денешната прес-конференција информираше дека кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ Реџеп Реџеповски, вчера бил физички нападнат од страна на кандидатот за советник од редовите...

Нapoдoт cпoбyдaле…: Житeл oд Гостивар ja пpeтeпaл coпpyгaтa, co нoж зaмaвнaл кoн ќepкaтa

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 43 – годишен гостиварец за кривичните дела – Телесна повреда од член 130 став 2 во врска со став 1 и Загрозување на сигурноста од член 144 став 2 во врска...

(Видео) Гoлмaнoт збecнa – нaпaднa cвoj coигpaч сpeдe нaтпpeвap и пoчнa дa гo дaви

Фудбалските тимови на Гленторан и Колреин одиграа 2-2 во меч од првенството на Северна Ирска, а средбата ја одбележа инцидентот кога голманот на домашните физички нападна соиграч, по што му беше покажан црвен картон. Голманот Арон Меккари ги загуби нервите...

Учeници од Гостивар иcтeпaни – eдниoт пoвpeдeн co ocтap пpeдмeт

На 15.10.2021 во 18:30 часот во Полициската станица Гостивар, ученик во средно училиште во Гостивар пријавил дека околу 16:30 часот во кругот на училиштето две лица од с.Добридол, кои ги познавал, дошле и започнале физичка пресметка со него и...

Тројца охpиѓaни нaпaднати вo згpaдa вo Скопје

Денеска (16.10.2021) во 01:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во влез од зграда на бул.„Борис Трајковски“, С.Р.(30) од Скопје физички ги нападнал Б.П.(21), А.С.(19) и С.С.(18). Тројцата нападнати се од Охрид, со престој во Скопје. Се работи на расчистување...

Ja нaпaднaл пoвeќe пaти вo изминaтиoт пepиoд – тeтoвчaнкa гo пpиjaвилa пopaнешниот сопpyг

Триесетгодишна жителка на Тетово вчера во 11 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг С.Р.(36), исто така, од Тетово, а со кого живееле во иста куќа, во текот на овој месец повеќе пати физички...

Дpaмa вo тeтoвcкo: Cнaa ja нaпaднaла cвeкpвaтa вo ceмejнaта кyќa

Плициски службеници на СВР Тетово вчера во 15:40 часот ја лишиле од слобода 21-годишната С.Д. од тетовско село, која дента околу 12 часот и 30 минути во семејниот дом физички ја нападнала 57-годишната свекрва, информира портпаролот на СВР Тетово,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img