физичко малтретирање

Пpивeдeн житeл oд Тетово: Физички ja maлтpeтиpaл нeвeнчaнaтa coпpyгa

Приведен жител од Тетово од страна на полициски службеници заради физичко малтретирање врз својата невенчана сопруга. Вчеравечер (11 март) околу 21 часот и 50 минути, на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img