финансии

ЈСП осакатено – Шилегов го довел пред пропаѓање со долг над 13 милиони евра и 30% расипани автобуси

„Јавното сообраќајно претпријатие „ЈСП“ е тежок загубар, со новиот директор веќе е започнато ревизија на досегашното работење, а веќе се детектирани слабости“ - Соопшти новата градоначалничка Данела Арсовска. Според информациите до кои дојде Инфомакс, ЈСП има загуба од 2 милиони...

Голготата на штедачите од Еуростандард банка продолжува: Алберт Муслиу и брат му вкупно ѝ должат на Еуростандард 780.000 евра, се вмешало и oбвинитeлcтвото од...

Во редакцијата на Инфомакс ни пристигна соопштение од оштетените штедачи на ЕСБ кое го пренесуваме во целост: „КРИМИНАЛОТ наречен Еуростандард банка продолжува и за време на стечај Додека вниманието на пошироката јавност во врска со случајот Еуростандард банка е свртено кон...

(Видео) Toлкy oд идejaтa: Пapитe зa кapгo aepoдpoм вo Штип пpeнaмeнeти, нaд 35 милиoни eвpa ќe oдaт зa 75 oпштини

Идејата за изградба на Карго аеродром во Штип дефинитивно станува историја. Откако Владата го усвои анексот на договор со ТАВ, средствата во висина од 49 милиони и 743 илјади евра кои беа предвидени за Карго аеродром ќе бидат пренаменети...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...
- Advertisement -spot_img