финансиски измамник

Пoчинa нajгoлeмиoт финaнcиcки измaмник вo иcтopиjaтa нa САД

Берни Медоф (82), поранешен бизнисмен осуден за една од најголемите финансиски измами во историјата, почина во затворска болница. Медоф беше осуден на 150 години затвор, откако на судењето во 2009 година призна дека измамил илјадници клиенти за милијарди долари преку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img