December 9, 2023, 9:57 pm

фудбал

ФИФА со голeми промени: Фудбалерите можат да ги менуваат националните тимови

На 70-тиот конгрес, Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) донесе ново правило според кое фудбалерите ќе можат да ја менуваат репрезентацијата за која играат. На конгресот, кој се одржа преку видео врска, беа прецизирани условите кога фудбалерите ќе можат да го сторат...

СЕСТРАТА НА РОНАЛДО СЕ ИЗНАПЛУКА ПО МОДРИЌ: Покажа дека е лоша губитничка

Семејството и најблиските соработници на Кристијано Роналдо продолжија со кампањата против изборот на Лука Модриќ за најдобар фудбалер на Европа. По агентот Жорге Мендеш, се огласи и неговата сестра, Катиа Авеиро. Таа застана во одбрана на својот брат преку Инстаграм,...

ХАОС ВО БРАЗИЛ: Нејмар и соиграчите каменувани поради дебаклот на Мундијалот во Русија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Бразил по доаѓањето во татковината после дебаклот на Мундијалот во Русија беа дочекани бурно. Нема сомнение дека големите фаворити за освојување на трофејот, ја растажија нацијата со испаѓањето во четвртфиналето од Белгија, но вака бурен “дочек“ малку кој...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img