October 3, 2023, 7:29 pm

фудбал

(Видео) Циpкуc: Пoлициjaта гo пpeкинa мeчoт пoмеѓу Бразил и Аргентина – oвa e пpичинaтa

Аргентина иако знаеше дека не смее да смета на Мартинез, Буендиа, Ромеро и Ло Селсо, сепак ги стави во игра. Овие четворица фудбалери требаше да бидат во карантин. Натпреварот почна, се играа десетина минути кога на теренот влезе еден човек...

(Видео) Co глaвa и тyпaници мy „влeзe“ нa coигpaч – дpaмa вo тypcкaтa Сyпepлигa

Ретко виден инцидент се случи на натпревр од турската Суперлига меѓу Гиресунаспор и Галатасарај. Имено, фудбалер на гостинската екипа го нападна својот играч и заработи црвен картон. Катастрофалното однесување на Маркао Тешеира го обиколи светот. Се играше 65 минута, кога...

Taжнa вecт вo фубaлcкиoт cвeт: Пoчинa eдeн oд нajдoбpитe cтpeлци вo иcтopијатa нa фyдбaлoт

Поранешниот напаѓач на Баерн и германската репрезентација Герд Милер почина денес на 75-годишна возраст, соопшти прес-службата на клубот од Минхен. Причината за смртта не е објавена, а Милер во последните години страдаше од Алцхајмерова болест. Милер беше светски шампион и европски...

Навивачите на чешкиот клуб упатија мајмунски крици кон противниците – натпреварот беше прекинат

Тренерот на Монако, Нико Ковач, го осуди расистичкиот инцидент на квалификацискиот натпревар од Лигата на шампионите против Спарта (2:0). Навивачите на чешкиот клуб упатија мајмунски крици кон средниот бек на гостите Аурелиен Тшуамени. Поради ова, играта беше прекината. – Го добивме...

УЕФА и врачи Ka3Ha на Makeдонија за пpekpшување на KoBид протоколите на ЕП

УЕФА дефинитивно и одреди казна на Македонија поради прекршување на ковид протоколите кои беа прецизирани за учеството на Европското првенство. Европската куќа на фудбалот потенцираше дека федерацијата на Македонија е казнета со 10.000 евра, но притоа не е образложено во...

По долгиот и драматичен меч Италија оди во финале

Италијанските фудбалери по пенал ја победија Шпанија и се пласираа во финалето на Европското првенство. По деведесет минути, а потоа и по продолженијата, резултатот на семафорот гласеше 1: 1, по што следеа и пенали. Одлична драма беше видена во серијалот...

(Видео) Cпpeмeн зa „Хoливyд“: Гoлoт ycпea дa гo излeчи „тeшko пoвpeдeниoт“ Имoбилe

Италијанската фудбалска репрезентација се пласираше во полуфиналето од ЕУРО 2020 после победата со 2:1 против Белгија во Минхен. Италија поведе со 2:0 со головите на Николо Барела во 31-та минута и Лоренцо Инсиње во 44-тата, а на крајот конечниоте 2:1...

(Фото) Според Би-Би-Си: Алиоски во дрим-тимот во групната фаза на ЕП

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски имаше одлични партии на Европското првенство, кое нашата селекција го заврши уште во групната фаза. Фудбалерот настапи на сите три натпревари на ЕП за нашата репрезентација и неговиот одличен учинок беше запишан во бележникот на...

По Пандев, уште двајца фудбалери се повлекоа од македонската репрезентација

Капитенот на фудбалска репрезентација Горан Пандев попладнево го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација. Неговото испрќање го обиколи светот, но во сенка на 122-от настап на струмичанецот минаа уште две простувања. Станува збор за Крсте Велкоски и Иван Тричковски, кои...

Ристовски: Некои играчи мора да разберат дека фудбалот се игра 90 минути

Новиот капитен на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски, беше малку разочаран поради тоа што не се успеа во намерата да се освојат бодови на ЕВРО 2020. -Сакам да носам уште радости на македонската јавност. Не сакам тешење дека сме херои....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img