хаос

(Фото+Видео) Силнoтo нeврeме нaпрaви хaoс на улицитe во Велес

Невреме со ветер, дожд и ситен град претпладнево го зафати Велес. За кратко време улиците во градот кои се без атмосферска канализација беа преплавени со вода што го отежна движењето на сообраќајот. Обилниот дожд и силниот ветер направија вистински хаос во...

(Видео) Две крави им провалиле во домот и направиле хаос

Сопственикот на фармата имаше што да види кога се врати дома. Челзи Хингстон од Австралија пронајде две крави во својот дом, соодветно наречени Бандит и СОБ. Од нејзината фарма тие некако успеаја да влезат во дневната соба и да...

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Cитyaциjaтa вo Aвгaниcтaн кaкo кpaj нa cвeтoт: Пykoтници, жpтви, peки од лyѓe тpчаа кoн aepoдpoмитe, кaчyвajќи ce eдeн нaд дpyг, имa и...

Снимките што го обиколија светот ги оставија без текст сите оние што ги видоа. Исплашените Авганистанци се обидуваат да се качат во авион, Американците пукаат. Десетици илјади Авганистанци избегаа од Кабул со автомобили, камиони и автобуси. Улиците беа целосно пренатрупани...

(Видео)Има луѓе што чекаат вакцина, и „господа“ кои добиваат вакцина на тротоар додека чекаат во својот џип

Гужви, караници, дрзок однос на полицијата кон луѓето што чекаат за вакцина, но и привилегирани граѓани кои вакцините ги добиваат додека во својот џип чекаат на тротоар спротивно на сите важечки протоколи. Вака изгледаше денешниот ден пред вакциналниот пункт во...

(Видео) Српски камионџија направи xaoс во Истанбул

Возач на камион од Србија создаде вистински сообраќаен хаос во Истанбул, во делот на градот познат како Ускудар. Навигацијата по грешка го однесе неговиот камион во тесни улички низ кои не можеше да помине и каде заглави. Камионот навлезе низ...

Тoтaлeн хaoc вo Мјанмар: Hajмaлкy 13 лицa зaгинaa нa пpoтecтитe, мeѓy кoи и eдeн тинejџep..

Најмалку 13 лица загинаа денеска откако безбедносни сили отворија оган врз демонстрантите во Мјанмар. Меѓу загинатите, според локалните медиуми, е и еден тинејџер. Во мјанмарскиот централен град Монива убиени се пет лица, додека во градот Мингјан убиен е тинејџер. Загинати...

(Фото+Видео) Хaoc и дpaмa вo Англија пopaди кapaнтинoт: Лyѓeтo бeгaaт вo бecкoнeчни кoлoни, пpeд пaбoвитe илjaдници пиjaни

По Ирска и Франција, Англија започнува со вториот карантин за своите 56 милиони жители со надеж дека ќе го спречи брзото ширење на Ковид-19, бидејќи е земја со најмногу починати во Европа: 48.000 смртни случаи. Продавниците што не продаваат прехранбени...

Словенците пратија сателит во Вселената, Шилегов уште не може тротоар да направи

Хаотично утро ги пречека жителите на Скопје, па и оние кои се затекнале во Град Скопје, без никава најава и предупредување почна со реконструкција најпрометната улица во строгиот центар, поточно на улицата 11 Октомври во центарот на градот, на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img