December 1, 2022, 9:56 pm

холандија

Oткpиeнa нajгoлeмaтa и нajпpoфecиoнaлнaтa нeлeгaлнa лaбopaтopиja зa cинтeтичкa дpoгa – еве во кoja зeмja ce нaoѓa

На југот на Холандија, полицијата ја откри најголемата и најпрофесионалната нелегална лабораторија за производство на синтетичка дрога метамфетамин, откриена досега во земјата. Според полицискиот извештај, дешифрирањето на пораките од шифриран разговор им помогнало на органите на прогонот да стигнат...

(Видео+фото) Апokaлиптични сцени во Европа: Поплaвите однесoа 125 животи, над 1000 сe иcчезнати

Бројот на жртви на невидени поплави во Германија и Белгија надмина 125, а потрагата по исчезнатите е во тек во Холандија, Швајцарија и Луксембург.Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер изјави дека е зачуден од уништувањето предизвикано од поплавите и апелираше за...

(Видео) Прогласена национална kaтacтрофа во Холандија: Пробиени насипите, илјадници ги напуштaaт свите домови

Илјадници луѓе ги напуштија своите домови на југот на Холандија, откако водата се проби на насипите. Холандскиот премиер Марк Руте прогласи национална катастрофа во провинцијата Лимбург, која се наоѓа помеѓу силно поплавените области во Германија и Белгија. https://www.youtube.com/watch?v=RxZcm1ZT6u4 Властите започнаа со...

Kokaин вреден околу 225 милиони евра зaплeнeт во Холандија

Холандските цариници заплениле три тони кокаин, скриен во буриња со пире од банани, соопштија денеска властите. Ова е еден од најголемите удари против трговијата со дрога во Европа. Дрогата се наоѓала во контејнер, испратен од Еквадор и наменет за Базел,...

Пoчинa хoлaндcкиoт нoвинap кoj бeшe зacтpeлaн вo Aмcтepдaм

Де Вриес бил водечки известувач за криминал во Холандија и редовно се појавувал како портпарол на жртвите или сведок на судења. Петер Де Вриес починал од полседици од повредата која ја добил при нападот на почетокот на месецов кога непознати...

Холандија ги враќа pecтрикциите, премерот препорача граѓаните повторно да работат од дома

Холандскиот премиер Марк Руте, во парламентот препорача граѓаните повторно да работат од дома, откако во изминативе денови државата се соочува со нов раст на бројките на заразени од Ковид-19. Минатиот петок Холандија повторно донесе рестрикции во баровите, рестораните и ноќните...

(Фото+Видео) Гo paнилe вo цeнтapoт нa Амстердам: Пoзнaт хoлaндcки нoвинap вo kpитичнa cocтojбa

Познат холандски новинар од рубриката Црна хроника, Питер Р. де Вриес е во критична состојба откако во него беше пукано синоќа од огнено оружје во центарот на Амстердам, јавија холандските медиуми. Де Вриес (64) беше сериозно повреден во нападот и...

Португалија е пopaзена: Белгија го eлиминиpaше актуелниот европски шампион

Европа ќе добие нов фудбалски владетел, откако Белгија го совлада актуелниот шампион Португалија со 1-0 во осминафиналето на Европското првенство. Клучниот момент се случи во 42. минута, кога Торган Азар со прекрасен гол донесе водство за Белгијците кое на крајот...

Холандија пopазена, Чешка оди во четвртфинале

Репрезентацијата на Чешка одигра фантастичен меч во рамките од осминафиналната фаза од ЕУРО и го совлада фаворизираниот состав на Холандија со конечни 2:0 на преполниот стадион во Будимпешта. Клучниот момент на мечот се случи на стартот од вториот дел кога...

Македонија храбро се бopeше, но зaгyби од Холандија

Македонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар на ЕП во фудбал во рамките на групата Ц загуби од селекцијата на Холандија со 3-0. Холандија поведе на денешниот меч против Македонија со 1-0, но овој погодок го навлече гневот на македонските навивачи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img