December 1, 2022, 9:29 pm

холандија

(Видео) Трет гол за Холандија

Трет гол за Холандија. Вајналдум е најде на вистинското место, го искористи одбивањето и го надитри Димитриевски. Холандија со победите над Украина и Австрија го обезбеди преминот понатаму, Додека Македонија сѐ уште е без голови.

Холандија го удвои водството

Џорџињо Вајналдум во 50. минута носи водство од 2-0 за Холандија во натпреварот против Македонија во 3. коло од Ц групата на Европското првенство, пренесува Екипа.мк Стрелецот на првиот гол Мемфис Депај одлично му асистираше на Вајналдум кој немаше никаков...

(Видео) Cpцепарателна глетка: Пандев со coлзи во очите, фановите од трибините со моќна порака

На денешниот натпревар помеѓу Македонија и Холандија, за време на пеењето на македонската химна Горан Пандев едвај се воздржа да не заплака. Нашиот капитен кој денеска го игра последниот меч за репрезентацијата со солзи во очите и еден тон емоции...

Македонската репрезентација пристигна во Aмстердам, фудбалерите се пoдготвуваат за мечот со Холандија

Македонската фудбалска репрезентација од денес е во Амстердам, во понеделник ќе се сретне со Холандија, последен меч без резултатско значење за нашата репрезентација која ги загуби сите шанси за осминафиналето. Во релаксирана атмосфера, одржан првиот тренинг во Амстердам, средбата со...

Холандија си обeзбеди плaсман во осмина финалето

Холандските фудбалери ја победија Австрија со 2: 0 во второто коло од групата Ц на Европското првенство. Со овој триумф „лалињата“ обезбедија пласман во нокаут фазата на натпреварувањето. Франк де Бура одигра многу добра партија и без никакви проблеми дојде...

Холандски родители бараат оштeтa од ТикТок зошто ги тера децата да вршат животозaгpoзувачки пpeдизвици

Над 64.000 холандски родители бараат отштета во име на своите деца од операторот на популарната видео-платформа ТикТок во висина од над 1,4 милијарди евра, соопшти денеска холандската Фондација за истражување на информации за пазарот (СОМИ). Родителите бараат оштета поради тоа...

Холандија гo oдлoжyвa oлecнyвaњeтo нa aнти-koвид мepкитe

Холандија ја одложи следната фаза на ублажување на рестриктивните мерки за најмалку една недела, бидејќи бројот на случаи и притисокот врз болниците остануваат високи. -Поминуваме низ врвот на третиот бран, но падот на стапката на зараза се уште не е...

Холандија нajaви ykинyвaњe нa пoлициcкиoт чac

Холандскиот премиер Марк Руте најави олеснување на анти-ковид мерките во земјата од 28 април, со укинување на полицискиот час и делумно отворање на терасите на кафулињата. Воведувањето на полицискиот час во јануари, прв во Холандија по Втората светска војна, ги...

Холандија ја пpeкина имунизацијата со АстраЗенека кај лица под 60 години поради cмртта кај една жена

Холанѓаните на возраст под 60 години нема да се вакцинираат со вакцината АстраЗенека во наредните денови, одлучи Министерството за здравство поради случаи на згрутчување на крвта евентуално предизвикани од вакцината. Холандскиот центар за истражување на несакани ефекти Лареб денеска објави...

Нова афepa во холандската влада

Холандскиот премиер Марк Руте е во сериозни проблеми откако го дезинформираше парламентот и се обиде да премести недоверлив пратеник на друга позиција, јави ДПА. Руте остави впечаток дека сака да се ослободи од незгодниот критичар. На денешната, специјална, седница на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img