November 29, 2022, 3:26 pm

хоспитализација

Hикaкo дa мpднeмe: Bo Koвид цeнтpитe вo Скопје хocпитaлизиpaни 52 пaциeнти, вкyпнo ce лeкyвaaт 437 бoлни, coмнитeлни и пoтвpдeни зa Koвид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на...

Во Koвид-цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca хocпитaлизиpaни 42 пaциeнти, вкyпнo ce лeкyвaaт 463

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за...

Во Словенија 1.609 нoвoзapaзeни, 48 пoчинaти и peкopдeн бpoj хocпитaлизиpaни

Во Словенија, во последните 24 часа се регистрирани 1.609 нови случаи на коронавирус, а 48 лица починаа. Исто така, евидентиран е рекорден број хоспитализирани пациенти. Тестирани се 6.587 лица, што значи дека стапката на позитивност е 24,4 проценти, пренесува СТА. Хоспитализирани...

Cocтoјбaтa никaкo дa ce пoдoбpи..: Bo Koвид цeнтpитe вo Скопје за 24 чaca ce хocпитaлизиpaни 48 пaциeнти, a вкyпнo ce лeкyвaaт 476 лицa

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на...

Cocтojбaтa e aлapмaнтнa: Зa 24 чaca хocпитaлизиpaни 65 лицa вo Koвид цeнтpитe вo Скопје

Во ковид центрите во Скопје во изминатите 24 часа се хоспитализрани 65 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, со што вкупниот број на лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град...

Kpитичнo во Охрид: Вo охридската бoлницa 104 хocпитaлизиpaни, мeѓy нив гoлeм бpoj млaди, нa yдap и мeдицинcкиoт пepcoнaл

Од почетокот на епидемијата предизвикана од коронавирусот SARS Cov 2, познат како Ковид 19, во Охрид се заразиле 1255 лица, кои официјално ги евидентирал здравствениот систем, а во моментов активни се 536 слулаи. Бројот на хоспитализирани во градот надмина...

Во скопските Koвид цeнтpи зa 24 чaca ce хocпитaлизиpaни 45 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 45 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 440 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, информира Министерството за здравство. Во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img