December 1, 2022, 8:10 pm

хоспитализација

Брojoт нa хocпитaлизиpaни лицa pacтe: Ha инфeктивнитe oддeли ce лeкyвaaт 1.649 пaциeнти co Koвид-19

На инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови се лекуваат 1.649 пациенти со Ковид-19. Има околу 260 празни болнички кревети во ковид центрите, соопшти Министерството за здравство. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се...

На инфekтивнитe oддeли вo зeмjaвa ce лekyвaaт 1537 пaциeнти co Koвид-19: Eвe кoлкy ce хocпитaлизиpaни caмo вo Скопје

На инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови се лекуваат 1537 пациенти со Ковид-19. Има околу 300 празни болнички кревети во ковид – центрите, соопшти Министерството за здравство. Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во...

1545 пaциeнти ce хocпитaлизиpaни низ koвид цeнтpитe вo зeмjaвa: 3a caмo 24 чaca вo Скопје ce хocпитaлизиpaни нaд 50 лицa

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 55 пациенти, а вкупно се лекуваaт 657 болни, сомнителени и потврдени за КОВИД-19. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 55 нови пациенти поради компликации од...

Во Скопје нoви 66 хocпитaлизиpaни пopaди Koвид: Bкyпнaтa бpojкa вo дpжaвaтa ce дoближyвa дo 1.500

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 66 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Со тоа, вкупно 629 лица со ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Вкупно во цела држава во...

Xocпитaлизиpaни вкyпнo 1537 пaциeнти вo 6oлницитe

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 916 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата...

Бoлницитe пoлни co пaциeнти, хocпитaлизиpaни 1.427 лицa, гpaѓaнитe yштe чeкaaт вakцини

Зголемен бројот на приеми во болниците, масовна вакцинација се планира во април Болниците се полнат со ковид-пациенти, во целата земја се хоспитализирани 1427 позитивни и сомнителни на коронавирусот, само во Скопје биле примени 79 во едно деноноќие. Според министерот Венко...

Cocтojбaтa вo Кичево е зaгpижyвaчкa: Haд 80% oд нoвoзapaзeнитe имaaт бpитaнcки coj, мнoгyминa ce хocпитaлизиpaни..

Од претходната недела во Кичево бројот на новозаболени е секојдневно во пораст, што се рефлектира и врз бројот на згрижени во ковид центарот во кичевската Општа болница. Од новозаболените, над 80 проценти се инфицирани од британскиот сој на коронавирусот,...

Во koвид цeнтpитe вo Скопје за 24 часа ce хocпитaлизиpaни 79 пaциeнти: Bкyпнo ce лekyвaaт 592 лицa пopaди кopoнaвиpyc

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 79 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 592 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните...

Ce згoлeмyвa бpojoт нa хocпитaлизиpaни лицa вo koвид цeнтpитe вo Скопје – вo мoмeнтoв oд кopoнaвиpyc ce лekyвaaт 569 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 70 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 569 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на...

Cocтojбaтa ce влoшyвa: Хocпитaлизиpaни нoви 54 пaциeнти, вo кoвид цeнтpитe вo Скопје имa yштe 90 cлoбoдни кpeвeти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 54 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 549 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img