September 23, 2023, 7:30 am

Христијан Мицкоски

(Видео) Мицкоски: Верувам во мудроста на граѓаните и верувам дека ќе добиеме поддршка за предвремени парламентарни избори

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани кои не се задоволни од насоката по која оди државата и сметаат дека оваа...

Мицкоски: Петков ги проширува барањата кон земјава, а нашиот државен врв тоа го поздравува

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за емисијата Само вистина што се емитува на телевизија Канал 5 се осврна на ставовите на бугарскиот премиер Петков. Мицкоски рече дека прво, Петков деновиве во интервју за бриселски Политко, откако е...

Мицкоски: Се отвораме кон сите поединци и умни глави кои сакаат да помогнат за развој на земјата

„Ако правите анализа што најмногу ги тишти нашите сограѓани и ќе видите дека од првите пет приоритети, три се економски теми. Следните две се криминалот и корупцијата, па доаѓа образование, па доаѓа здравство. Значи тоа е едно огромно мнозинство...

Мицкоски: Ковачевски е cлеп послyшник на Заев

Од тоа што го слушам во јавноста политиките се исти што ќе ги води Ковачевски. Јас не видов тој да каже ова ќе го работам, од ова ќе се оградувам, рече лидерот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски во интервју за...

Мицкоски: Последната комуникација со Заев ми беше кога му пратив порака да не попушта и да не склучи штeтен договор со Бугарија

Па имавме една комуникација, кога се проструи во јавноста дека се преговара за спорот со нашиот источен сосед. Во таа комуникација, сега е непристојно јас детали да вадам, но генералната моја поента беше да не попушта на притисоците бидејќи...

Мицкоски: Реакциите на СДСМ за одлуката за Мијалков е евтин театар

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на „Само вистина“ на Канал 5 истакна дека реакциите на СДСМ за одлуката пуштањето од притвор на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков е ништо друго освен евтин театар кој го приредуваат...

Мицкоски: На државата ѝ се потребни нова енергија и нов елан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијaн Мицкоски во интервју за „Нова Македонија“ говори за политичката состојба во државата, економијата, евроатланскиот пат на Македонија, а се осврнува и на доктрината која беше претставена. Во продолжение интегрално интервјуто за Мицкоски. Принципиелно, очекувањата на граѓаните...

Мицкоски: Кога СДСМ и ДУИ го одбија предлогот Гаши да биде премиер до предвремени избори се откри нивната калкулантска игра

Ниту едните, ниту другите водат сметка и се грижат за интересите и за Албанците, Македонците, и за останатите граѓани во Македонија, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одговарајќи на прашањето кој е неговиот став откако ДУИ и СДСМ не...

Мицкоски: Само минатата година приходите на Славија се над 800.000 евра, а власта сака целиот имот да го продаде за 200 илјади евра

При денешната посета на општина Кочани, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски од страна на медиумите беше запрашан за став околу случајот со АД Славија. Тој на тоа посочи дека e случај во кој што постои еден сериозен...

Честитка по повод 21 декември – Денот на наставата на турски јазик од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Дозволете во мое лично име и во име на партијата ВМРО-ДПМНЕ да го честитам на сите припадници на турската заедница во Македонија националниот празник на Турците во Република Македонија, 21-ви Декември Денот на настава на турски јазик, ова денеска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img