Христијан Мицкоски

Мицкоски: Техничка Влада во февруари, избори во мај

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку социјалните мрежи соопшти дека остануваат на идејата за предвремени парламентарни избори, но овој пат тој излезе и со конкретни датуми. „Техничка Влада во февруари, избори во мај. СДСМ одамна нема кредибилитет да ја води...

Алтернатива му одговори на Мицкоски за предлогот Гаши да биде новиот мандатар

По предлогот на Мицкоски Африм Гаши да стане мандатар, веднаш дојде одговор од Алтернатива. „Му благодариме на г. Мицкоски за неговата оценка за претседателот Африм Гаши, но Алтернатива во моментов е во процес кој е во тек и се уште...

Мицкоски: Цената на струјата ќе се зголеми за 30 до 40 проценти

Од 30 до 40 проценти зголемување на цената на струјата прогнозира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој смета дека далеку од вистината е она што деновиве беше пласирано од властите дека цената на електричната енергија нема да се зголеми...

(Видео) Мицкоски: Државата е во сериозна криза, предвремени избори во мај, техничка влада во февруари, за нов импулс, нова сила за реформи и обединувања...

Вчера помина и Европскиот Совет на лидерите на ЕУ каде прашањето за датум за преговори со Европската Унија на Македонија не беше ставено на дневен ред. Тоа значи дека државата за жал доживува уште еден неуспех, уште една година...

Мицкоски: 70% од клучката кај Момин Поток се нepeшени имотно-правни односи, мостот кај Аеродром завршува во куќа, одличен е за ловење риби

Вечерва во гостување во ТВ21 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, истакна дека проблемите на локално ниво наследени се бројни од кои само клучката кај Момин Поток има 70% нерешени имотно-правни односи, а мостот кај Аеродром завршува во куќа, одличен...

Мицкоски: Македонија се движи во погpeшна насока, треба да има предвремени избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва гостуваше во емисијата ,,Клик плус”која се емитува на ТВ21. Тој рече дека работите во Македонија не одат во добра и посакувана насока и затоа потребно е да има предвремени избори и дека тоа...

Мицкоски: Имаме најголем број пратеници во Собранието, мнозинство немаме поради политичката некултура во Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во „Клик Плус“ на ТВ21 дебатираше за актуелни политички теми. На прашањето што се случува во Собранието, и кој го има мнозинството, претседателот на опозицијата одговори дека нема мнозинство поради политичката некултура,...

Мицкоски: Кажете ми една реформа што направи „харвардовецот“ Ковачевски во Министерството за финансии

Христијан Мицкоски вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 коментираше за изборот на СДСМ и седнувањето на Димитар Ковачевски на претседателската функција. Тој за Ковачевски рече дека „е кукла на Зоран Заев“, и дека не очекува ништо друго, освен да...

Мицкоски: Очекуваме другите партии кои се дел од власта на СДСМ–ДУИ, да излезат од коалицијата која нема план за државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во ТВ21 посочи дека очекува сите партии кои се дел од криминалната власт на СДСМ-ДУИ да излезат од коалицијата којашто нема никаков план за државата и не носи кон бездна. -Веруваа во европските вредности,...

Мицкоски: Ќе има промени во структурата на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во интервју во емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21, истакна дека во следниот период следуваат и промени во структурата на ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека е можно проширување во делот на менаџментот на партијата, како...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img