October 6, 2022, 9:32 pm

Христијан Мицкоски

Мицкоски: Од Бугарија ќе бараме реципроцитет, Македонците во Бугарија треба да го добијат она кое што им припаѓа и кое што им е доcудено...

Со соседите ќе имаме отворени односи и ние секогаш сме за добри односи со соседите, но секако бараме и ресипроцитет, ако ние треба да ја заслужиме почитта на соседите и тие ќе треба да ја заслужат нашата почит. Ако...

Мицкоски: Државата ни е на колена, повикувам на општествена мобилизација, синдикатите, професорите младите, потребни ни се peволуционерни скокови напред

„Затоа велиме општествена поддршка ни е потребна. Потребна ни е поддршка од невладините, професорите, од младите, од пензионерите, од земјоделците, од невработените, од сето она кое што чувствува во себе дека има потенцијал и не го кажува последниот збор...

Мицкоски: Новиот договор кој го носи заедничкиот патриотизам треба да ги cpyши стереотипите и разликите кои го двојат народот

„Ние тоа го направивме и во кампањата за овие локални избори. Најпрвин и го отворивме ВМРО-ДПМНЕ со тоа што земавме било каква фрустрација или некаква кочница да поддржиме кандидати кои што можеби во минатото не би ризикувале. За првпат...

Мицкоски: Втората епоха треба општествено да ги мобилизира умните глави на ова општество, кои се тргнати настрана

„Различни беа целите и задачите во првата, споредбено со тоа кои се целите и задачите во втората епоха. Бидејќи сепак мора да признаете дека после неуспехот да се формира Влада во 2017-тата година и најголемиот пораз кој што се...

(Видео) Мицкоски: Да оставиме трага и белег како генерација со која ќе се гордееме и ние и нашите деца – продолжуваме до конечна победа

Новиот општествен договор, кој ќе го донесе заедничкиот патриотизам преку мобилизација на секоја креативна индивидуа, треба да ги сруши ѕидовите и планините кои политичарите ги создаваат меѓу граѓаните, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Да оставиме трага и белег како...

(Видео) Мицкоски: Победите не се промената која ја бараме, туку се само шанса да ја создадеме промената, да ја создадеме новата иднина

Се обединуваме како тенки гранки собрани на едно место и во еден сноп кои стануваат непобедливи и нескршливи. Победите не се промената која ја бараме, туку се само шанса да ја создадеме промената, да ја создадеме новата иднина, напиша Мицкоски...

(Видео) Мицкоски: Македонија може да се промени

Македонија може да се промени! Таа промена зависи од нас. Кога ќе нè сретнат со цинизам и потценување и кога ќе ни кажуваат дека не можеме, ние ќе одговориме гордо и со крената глава ….можеме! И ќе победиме! Напиша...

(Видео) Мицкоски: Ве поканувам да ми се приклучите сите во процесот на обнова на нашата држава, со оваа нова генерација за новата иднина која...

Имаме сојузи да обновиме, енергија да вратиме, насмевки и радост да предизвикаме, проекти, реформи, подобрувања да исполниме. Може ќе има заостанувања, ќе има и луѓе кои нема секогаш да се согласуваат со секоја одлука што ќе ја донесеме, знам...

Мицкоски: Остваривме 3 клучни работи – Создадовме коалиционен капацитет, подобри односи со стратешките партнери и зајакната и реформирана партија

Во затворениот дел од конгресот, актуелниот ретсседател на ВМРо-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во образложениетп на кандидатурата рече дека во изминатите четири години се обврзал на три работи кои ги сметал за клучни. Првата, да создадеме коалиционен капацитет на партијата, за да...

(Видео) Мицкоски: Kога ќе нè сретнат со цинизам и потценување, и кога ќе ни кажуваат дека не можеме, ние ќе одговориме гордо и со...

Македонија може да се промени. Таа промена зависи од нас. Македонијо, дојдовме до овде но има уште многу пред нас, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето обраќање по неговиот реизбор на за претседател на 17-тиот Конгрес, додавајќи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img