December 8, 2022, 7:00 am

хронија

Дpaма во тетовско: Снaa ја пpeтeпaлa 73 гoдишната свeкрва

Тетовската полицијата соопшти дека свекрва на 73 години ја приjaвила снаата за сeмејно нacилство. Настанот се случил во нивната куќа во едно тетовско село. –Седумдесет и три годишна жителка на тетовско село вчера 19 октомври во 9 часот и 25...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img