August 16, 2022, 7:43 am

хулигани

(Видео) Бpyтална тeпачka помеѓу навивачите во Лисабон, уапсени над 50 xyлигани од Украина

Фудбалски хулигани од Украина се уапсени откако во среда вечерта направиле хаос во Португалија, фрлајќи по полицајците со камења, шишиња и факели. Инцидентот се случи во Лисабон, непосредно пред дуелот помеѓу Бенфика и Динамо Киев во Лигата на шампионите. Полицијата уапси...

(Видео) Расте очајот кај СДСМ: Жена од Влае нaпaдната од xyлигани на Душко Весковски затоа што ги собирала летоците со црна кампања против Јакимовски

Активисти на СДСМ, не бираат средства и начин во пресметките со неистомислениците. Толку се очајни поради поразот кој им претстои во недела, што напаѓаат дури и жени. Хулигани на Душко Весковски нападнале жена која собирала летоци со црна кампања од...

(Видео) Toтaлнo лyдилo вo Франција: Xyлигaни yпaднaa нa тepeнoт и гo пpeкинaa дepбитo

Фудбалските хулигани станаа сериозен проблем во Франција оваа сезона. По добро познатите настани во Ница, кога домашните навивачи се степаа со фудбалерите на Марсеј и го прекинаа натпреварот на ривиерата Алијанц, слични слики беа видени вечерва во Ленс. За среќа,...

Хулигани и политичари: Постои ли разлика?

Случајот со Беливук покажува колку длабоко е политизирана српската држава, но и дека судството во Србија засекогаш ќе остане под силно политичко влијание и притисок. Последните случувања во Србија во кои политичките елити се поврзани со личности од организиран криминал и со...

(Видео) Летаа тyпaници: Xyлигани бpyтaлно се пресметaa на улиците на Лондон

Големиот ривалитет кој постои помеѓу Англија и Шкотска кулминираше со тепачка на улиците на Лондон пред дуелот од второто коло од Европското првенство. Се појави снимка од инцидентот помеѓу навивачите на Англија и Шкотска. Имено, голем број на „Тартан...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img